Як співати в мікрофон.

Виступ зі сцени в корені відрізняється від співу в кімнаті або на вулиці, і справа не тільки в світлі софітів, великій кількості вимогливих глядачів і хвилюванні. Ваш найкращий друг на сцені - мікрофон, він перетворить пісню в шедевр і змусить глядачів її запам'ятати і полюбити. Але лише в тому випадку, якщо ви вмієте ним користуватися.
Вам знадобиться
  • - мікрофон;
  • - стійка;
  • - підключена апаратура.
Інструкція
1
Заздалегідь, перед початком виступу, перевірте всі контакти, не бовтається чи штекер в розетці. Підійдіть до мікрофону і оцініть якість звучання - можливо, необхідно провести настройку апаратури.
2
Якщо перед вами вокальний або голосовий мікрофон, тримайте його горизонтально. Подумки проведіть уздовж нього горизонтальну вісь - направлений вздовж цієї осі звук буде сприйнятий набагато краще, ніж звук ззаду або з боків. Врахуйте, що існують також мікрофони з іншими видами спрямованості.
3
Постарайтеся не відвертатися від мікрофона і не направляти його в різні боки. Конструкція його така, що він відразу почне сприймати сторонні шуми, звук з моніторів і т.д. В результаті постраждає якість запису, з'явиться заводка системи (нелюдське виття з колонок).
4
Тримайте мікрофон на відстані 2,5-5 см від обличчя, не більше 10 см. При занадто великій відстані з'являться сторонні шуми, а звук голосу стане тихіше. Водночас при надмірному наближенні глядачі почують ваше дихання, чмоканье, шльопання губами та інші зайві звуки, що не чутні при співі без мікрофона.
5
Коли ви будете впевнені в собі, спробуйте «пограти» відстанню від особи до мікрофона. Досвідчені співаки успішно користуються тим, що при наближенні голос звучить голосніше, при віддаленні - тихіше. В результаті ви зможете зберігати постійний рівень, створюючи цікаві звукові ефекти.
6
Якщо ви раніше співали без мікрофону - не дивуйтеся тому, що голос звучатиме по-іншому. Щоб звикнути до цього і навчиться керувати мікрофоном, потренируйтесь з технікою заздалегідь. Визначте, як далеко потрібно тримати мікрофон - наприклад, при академічному співі, на високих нотах варто відводити його подалі.
7
Для співу в агресивному стилі (наприклад, в стилі «реп»), використовуйте мікрофони, що витримують велике звуковий тиск (не менше 120 dB), з великим опором.