Як проходить кінофестиваль в Каннах.

Каннський кінофестиваль - один із найдавніших і найпрестижніших світових кінофорумів. Він за традицією проходить в однойменному місті, у Палаці фестивалів на набережній Круазетт. Щороку на блакитний берег Франції з'їжджаються діячі кіномистецтва. Вони вважають честю представити на Каннському кінофестивалі свої роботи і пройтися по легендарній червоній доріжці.
Інструкція
1
Фестиваль - це в першу чергу не знамените хода зірок. Головне - покази фільмів. Існує кілька програм кінофоруму. Основна конкурсна проходить в театрі Люм'єр. Там демонструють 20 робіт з різних країн. Їх відбирає керівництво конкурсу. У програмі «Особливий погляд» - 20 картин з оригінальними темою або її втіленням. Вони показуються в камерному залі «Дебюссі».
2
У театрі «Люм'єр» також проходять покази позаконкурсної програми. Щоразу в неї входить різне число фільмів. Також поза конкурсом, в паралельних секціях, демонструють картини, які розкривають різноманітні аспекти кіномистецтва. Ще одна позаконкурсна програма - «Каннська класика». В її рамках йдуть знамениті роботи минулих років і фільми про великих майстрів.
3
У програмі «Сінефондасьон» - приблизно 15 робіт від режисерів з різних світових кіношкіл. Вони демонструються в залі «Бунюель». В рамках «Світового кіно» щодня організовуються покази стрічок національного кінематографу різних країн.
4
Власне журі та особливий приз - у програми «Короткометражки». Покази проводяться в «Бунюеля» і «Дебюссі». Проект же «Кіно на пляжі» дозволяє дивитися під відкритим небом, безкоштовно, стрічки, які брали участь у фестивалі в минулому.
5
Левова частка показів - закриті. Купити на них квитки неможливо. Потрапити на бенкет духу можуть лише запрошені гості та акредитовані журналісти. Однак керівництво влаштовує і перегляди для широкого кола глядачів.
6
Головний приз кінофоруму - «Золота пальмова гілка». Його присуджують за найкращий фільм. Але є й інші нагороди: гран-прі; приз найкращим акторові, актрисі, режисеру і сценаристу; приз від журі; нагорода за кращий дебют «Золота камера»; «Золота пальмова гілка за кращу короткометражку.
7
Журі голосує в обстановці повної секретності. Кожен його член дає підписку про нерозголошення. На завершальний збір всіх вивозять в віддалене місце, навіть вилучають мобільні телефони. У голови є право другого голосу. Воно може знадобитися в тому випадку, коли думки розподілилися порівну.
Зверніть увагу
Офіційно заявлений бюджет фестивалю - 7 млн. Доларів.
16 травня в місті Канни (Канн) стартував щорічний міжнародний кінофестиваль, який вважається одним з найпрестижніших у світі. Щовесни, починаючи з 1946 року, на південь Франції з'їжджаються як імениті актори і режисери, так і новачки в кіноіндустрії.
У 2012 році Каннський фестиваль, 65-й за рахунком, традиційно проходить на набережній Круазетт. Саме там розташовується Палац фестивалів і конгресів, на сходах якого розстелена знаменита червона килимова доріжка. Нині гостей зустрічає також величезний постер із зображенням задуває іменинний торт Мерилін Монро: таким чином організатори фестивалю вшанували пам'ять кінодіви, з дня смерті якої минуло вже 50 років.На урочисте відкриття кінофестивалю з'їхалися світові знаменитості: актори Алек Болдуін, Діана Крюгер, Джейн Фонда, « зірки »серіалів Єва Лонгорія (« Відчайдушні домогосподарки ») і Тім Рот (« Теорія брехні »), модель Єва Херцигова і багато інших. У центрі уваги в перший вечір виявилися Брюс Вілліс, Едвард Нортон, Білл Мюррей і Тільтда Суїнтон. Всі вони зіграли у фільмі, якому випала честь відкрити офіційну програму Каннського кінофестивалю 2012. «Королівство повного місяця» - сімейна мелодрама з елементами комедії і з відсилання до шекспірівської «Ромео і Джульєтті», про замкнутих підлітків, закохуються один в одного і збігають з літнього табору. На контрасті, наступної показаної в рамках офіційної програми картиною стала кривава драма єгипетського режисера «Поле битви» .На протяг 11 днів члени журі, серед яких в 2012 році виявилися Юен Макгрегор, Жан-Поль Готьє, Діана Крюгер та інші, разом з кінокритиками і режисерами будуть отсматрівать фільми, які претендують на «Золоту пальмову гілку» в основній програмі. Це кримінальна драма про Великої Депресії в США 30-их років «Найп'яніший округ в світі», французько-бельгійська драма про інвалідів «Іржа і кістка», італійський трилер «Реальність» і ще більше двох десятків картин з усього світу. Росія спільно з Білорусією представляє на Каннах 2012 військову драму «В тумані», зняту за повістю Василя Бикова. Бюджет картини про шляховий обхідник, якого партизани підозрюють у співпраці з нацистами, склав два мільйони доларів. Крім основної програми, на Каннському фестивалі 2012 пройдуть покази десяти короткометражних фільмів, знятих студентами режисерських факультетів театральних вузів і шкіл різних країн. Також відбудеться переглянуто картин у номінації «Особливий погляд», керує яким британський актор Тім Рот.27 травня відбудеться урочисте закриття 65-го Каннського кінофестивалю та оголошення переможців у номінаціях «Краща чоловіча роль», «Краща жіноча роль», «Золота камера», «Кращий сценарій». Кращим повнометражного і короткометражного фільму голова журі, італійський режисер Нанні Моретті вручить головну нагороду Каннського кінофестивалю - Золоту пальмову гілку (Palme d'Or).