Як торгуватися на ринку.

Все підприємства торгівлі та індивідуальні підприємці, що працюють у цій галузі - приватники, тому отримати знижку на товар ви можете навіть у великому магазині. Ну а той, хто вміє торгуватися на ринку, і зовсім може купувати продукти за цінами значно нижче тих, що називають випадковому покупцеві.
Інструкція
1
Будьте общительнее. Якщо ви помітили потрібний вам товар, не проявляйте до нього інтересу відразу. Почніть розмову з продавцем на якусь абстрактну тему, поцікавтеся його справами, підтримайте розмову про проблеми. Уже через кілька хвилин ви відчуєте взаємне розташування. Після цього запитайте продавця про наявність товару і натякніть на те, що розраховуєте на знижку. Продавець вже буде розташований до вас, і в його очах ви будете потенційним постійним покупцем, тому в проханні вам навряд чи відмовлять.
2
Торгуйтеся тільки коли ви з продавцем знаходитесь наодинці і решта покупців вас не чують. Побоюючись, що і решта зажадають знижок, продавець, швидше за все, вам відмовить. Якщо ж ціну ви будете збивати віч-на-віч, ймовірність отримання знижки буде вище.
3
Розмовляйте ввічливо, не грубо і не підвищуйте голос. Чи не відзивайтеся принизливо про той товар, який хочете придбати за нижчою ціною. Краще знайдіть який-небудь зовсім незначний дефект і спробуйте домогтися свого. Постарайтеся не показувати особливою своєї зацікавленості в товарі, посилайтеся, що в сусідньому ряду його продають за нижчою ціною. Витягніть з гаманця гроші, показуючи свою готовність розплатитися відразу ж, як вам поступляться ціну. Рідкісний продавець відмовиться від задоволення обміняти їх на свій товар.
4
Ніколи не поспішайте, збираючись зробити покупки на ринку. Обійдіть ряди, дізнайтеся мінімальну і максимальну ціну на товар. Коли ви підійдете до вподобаного, ви ж будете мати уявлення про те, скільки продавець може запросити за нього. Свою ціну пропонуйте першим, знизивши її відсотків на 50 від передбачуваної вартості. Продавець, природно, стане обурюватися і розхвалювати свою продукцію. Тут ви можете трохи набавити ціну і поторгуватися. У кожному разі, остаточна цифра буде нижче тієї, яку б ви почули, одразу запитавши продавця про вартість товару.
5
Стати трішечки психологом. Оцінюйте готовність продавця поторгуватися і зменшити ціну. Ставте йому питання про подальші знижки при купівлі у нього товару. Натяк на подальше продовження співробітництва зробить сговорчивее будь-якого торговця.