Чому рослини пересаджують навесні.

Якщо пересадка чи не викликана екстреної необхідністю перемістити рослина з розбитого горщика, змінити невідповідний грунт або врятувати квітку з загниваючого корінням, рослини, як правило, пересаджують на самому початку періоду активного росту, який припадає на весну.
Весняна пересадка однорічних растенійВесенняя пересадка застосовується при вирощуванні однорічних і багаторічних рослин. У випадку з призначеними для умов відкритого грунту однолітниками причина весняної пересадки укладена в кращій приживлюваності молодих рослин. В період початку росту ці культури знаходяться в кімнатних або тепличних умовах. Отримана розсада переміщається на постійне місце так скоро, як температура повітря і грунту дозволять це зробити. Однорічні рослини, пересаджені у відкритий грунт в пізніший період, довше приживаються і втрачають властивості, заради яких виращіваются.Весенняя пересадка багаторічних декоративних растенійПересадка багаторічних культур, що ростуть у відкритому грунті найчастіше пов'язана з періодом цвітіння цих рослин. Для видів, що цвітуть у середині і наприкінці літа, весняна пересадка означає можливість наростити обсяг коренів і листя, достатній для нормальної життєдіяльності. Весняна пересадка плодових, ягідних і декоративних растенійПрі вирощуванні ряду багаторічних рослин, період цвітіння яких припадає на середину і кінець весни, теж застосовують весняну пересадку. Причина полягає в тому, що ці види являють собою декоративні, плодові або ягідні дерева та чагарники. Такі рослини пересаджуються переважно в молодому віці, тобто до настання цвітіння. Весняна висадка на постійне місце дає рослині можливість сформувати розвинену кореневу систему і пагони, які переживуть знижені температури в період спокою. Весняна пересадка кімнатних багаторічних растенійБольшая частина кімнатних рослин теж пересідає навесні. Переміщення цих культур в новий контейнер нерідко супроводжується формувальної обрізанням. Всі ці дії, вироблені в період активного росту, дозволяють отримати рослина, що має декоративний вигляд, до середини або кінця літа. Коренева система пересаджених в горщик більшого діаметру молодих рослин встигає до початку періоду спокою розвинутися досить для того, щоб у новому контейнері не залишалося великої кількості вільної ґрунту, здатної закиснути через перезволоження в зимовий час.
Для чого взагалі потрібна пересадка рослин? Адже в природі їх ніхто не пересаджує, вони постійно перебувають на одному місці. Але кімнатні рослини без пересадки можуть почувати себе пригнічено або зовсім загинути. Наприклад, через маленьку ємності, що заважає розвитку кореневої системи. Або через виснаження ґрунту, накопичення в ній надлишку солей, порушення ґрунтової структури, що ускладнює повітрообмін.
Садові рослини, як і кімнатні квіти, часом необхідно пересаджувати. Ось, наприклад, початківець садівник по недосвідченості посадив деревце в невідповідному місці - занадто близько до іншого дерева або до сусідського паркану. Або, припустимо, вирішив звести якусь будівлю на тому місці, де росте дерево. Просто так викорчувати його шкода, краще пересадити. У більшості випадків пересаджувати їх слід навесні, так як для будь-якої рослини, особливо вибагливого, примхливого, пересадка - це великий стрес. Щоб воно благополучно впоралося з ним, добре прижилося на новому місці, необхідний тривалий період комфортних умов. Цьому якраз і відповідає весняна пересадка: як мінімум частину весни, все літо і початок осені рослина отримуватиме світло і тепло в достатній кількості. Тобто у нього їсти не менше п'яти-шести місяців, щоб освоїтися на новому місці. Як правило, цього більш ніж достатньо. Якщо пересадити рослину влітку, то, по-перше, тривалість комфортного періоду буде набагато менше, а по-друге, різко зростає ризик підсушити його коріння, передусім капілярну систему, дуже тендітну і вразливу. Цей ризик особливо великий у жарку і посушливу погоду, навіть якщо витратити на пересадку мінімум часу і відразу ж рясно полити. Саме через це рослини, пересаджені влітку, часто засихають або гірше розвиваються. Тому краще не ризикувати і робити цю роботу в весняний період. А чи можна робити пересадку восени? В саду це допустимо лише для найбільш зимостійких, невибагливих рослин, невимогливих до умов утримання. Якщо ж мова йде про кімнатних рослинах, то пересаджувати восени слід ті, у яких період активного росту якраз припадає на період «осінь-зима», а найбільш сильне цвітіння - на весну.