Як в Excel створити програму. Як в excel зробити алгоритм.

Все додатки з пакету Microsoft Office підтримують можливість впровадження в їх документи виконуваного коду - скриптів. При їх допомозі можна вирішувати широкий спектр завдань автоматизації обробки даних. А використання форм дозволить буквально створити програму на основі офісного додатка. Зробити це можна, наприклад, в Excel.
Вам знадобиться
  • - Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Office Excel. Якщо необхідно, створіть новий документ. Для цього натисніть клавіші Ctrl + N або розгорніть меню «Файл» і виберіть пункт «Створити ...». Потім клікніть по посиланню «Чиста книга» в панелі «Створення книги».
2
Відкрийте вікно редактора Visual Basic. Для цього натисніть клавіші Alt + F11 або виберіть пункт «Редактор Visual Basic» в розділі «Макрос» меню «Сервис». Там ви побачите панель проекту, яка буде показувати дерево об'єктів даної книги Excel, а також утримуються в ній форми, модулі і модулі класів.
3
Створіть форми, якщо це необхідно. В головному меню клікніть по пункту Insert, а потім UserForm. В розділі Forms панелі проекту додасться новий елемент. При створенні форма буде автоматично відкрита. Мишею переносите елементи управління з панелі Toolbox в вікно форми. Змінюйте їх розміри і положення. Після виділення мишею міняйте їх властивості в панелі Properties. Зберігайте форми, натиснувши Ctrl + S.
4
Створіть потрібну кількість модулів або модулів класів. Для цього вибирайте пункти Module або Class Module в розділі Insert головного меню. Відкрийте вікна редагування коду потрібних модулів або форм, двічі клікнувши по відповідним їм елементам в вікні проекту.
5
Додайте декларації класів в модулі класів. Визначте їх за допомогою ключового слова Class: Class CSampleClassEnd Class
6
В визначення класів додайте методи, а в модулі - заготовки функцій і процедур. Функції оголошуються за допомогою ключового слова Function, після якого іде ім'я і набір параметрів, через кому, укладених в дужки. Наприклад: Function SampleFunction (a, b, c) End FunctionАналогічно (тільки за допомогою ключового слова Sub) оголошуються процедури: Sub SampleProcedure (a, b) End Sub
7
Оголосіть члени класів, а також глобальні і локальні (у функціях і методах) змінні. Для цього використовуйте пропозиція Dim ... As (після ключового слова As вказується тип змінної). Наприклад, оголошення змінної oWB, яке береже посилання на об'єкт книги, може виглядати так: Dim oWB As Excel.WorkbookУказав розмірність в круглих дужках, можна задекларувати масив: Dim aWBooks (10) As Excel.Workbook
8
Реалізуйте алгоритм роботи програми, внісши зміни в код функцій, процедур, методів класів. Використовуйте структури управління Visual Basic для контролю потоку виконання. Працюйте з власними структурами даних, об'єктами створених форм вбудованими об'єктами Excel.