Як вивчитися на журналіста. вузи готвящіе журналістів.

В наш стрімкий час точна і своєчасна інформація стає одним з факторів, що визначають масову свідомість. Саме тому журналістику називають «четвертою владою», підкреслюючи цим її вплив на суспільство. Щоб стати професійним журналістом, потрібно цілеспрямованість, хорошу освіту, широкий кругозір і деякі інші навички.
Вам знадобиться
  • - блокнот;
  • - авторучка;
  • - диктофон;
  • - фотоапарат;
  • - комп'ютер;
  • - літературні навички;
  • - навички спілкування.
Інструкція
1
Прийнявши рішення вивчитися на журналіста, постарайтеся отримати спеціальну освіту. Сьогодні багато вузів готують фахівців для засобів масової інформації, але найбільш визнаними в країні є дипломи факультетів журналістики МДУ та Санкт-Петербурзького університету. При надходженні потрібно пройти вступні випробування з російської мови, літератури та взяти участь у творчому конкурсі.
2
Якщо навчання на факультеті журналістики з якихось причин недоступне для вас, використовуйте раніше отримане вами освіту. Стати фахівцем в галузі журналістики можна, маючи будь спеціальну освіту; бажано, щоб воно було вищим. Будучи дипломованим фахівцем, скажімо, в галузі історії, мовознавства чи юриспруденції, ви можете отримати бракуючі знання та навички в ході практичної журналістської роботи.
3
Продумайте загальну тему свої майбутніх журналістських робіт, визначте тематику, в якій ви відчуваєте себе найбільш компетентним і над якою хочете працювати. Це може бути культура, наука, освіта, соціальна сфера, охорона здоров'я, економіка і так далі.
4
Підготуйте список з декількох тем. Напишіть два-три матеріали, які можна було б показати редактору для оцінки. Зрозуміло, це зажадає не тільки навичок письмового викладу своїх думок, а й володіння темою. Саме в цей момент починається справжня навчання. Чи не дивуйтеся, якщо якість статей спочатку не буде відповідати кращим зразкам. Майстерність і професіоналізм приходять з досвідом.
5
Оберіть видання, з яким вам хотілося б співпрацювати. Це може бути газета, журнал або інтернет-видання. Напишіть редактору або в службу по роботі з персоналом, висловивши своє бажання працювати в якості журналіста. Домовтеся про зустріч з особами, що приймають рішення про наймання працівників.
6
При зустрічі з редактором дайте йому зрозуміти, що ваше бажання вивчитися журналістиці не є миттєвим капризом. Покажіть свої роботи і попросіть ознайомитися з ними. Буде добре, якщо у вас виникнуть пропозиції щодо того, як поліпшити видання.
7
Почавши співпрацювати з виданням, намагайтеся відразу ж включитися в загальний творчий процес, не нехтуючи самими незначними темами й сюжетами. Не соромтеся задавати питання більш досвідченим колегам. Пам'ятайте, що найдурніший питання - той, який ви не задали. Маючи мотивацію і мету, з часом ви отримаєте навички та вміння, здатні зробити вас якщо не зіркою журналістики, то, у всякому разі, міцним професіоналом.