Як підібрати засіб від укусів кліщів.

Ще порівняно недавно грізні слова «кліщовий енцефаліт» звучали лякаюче тільки для жителів Далекого Сходу і деяких регіонів Східної Сибіру. Громадяни Росії не боялися укусів кліщів. Тепер же випадки захворювання на енцефаліт все частіше реєструються і в європейській частині країни. З настанням літнього періоду захист від цих кровососів стає актуальним завданням.
Інструкція
1
Випускається чимало препаратів, рекламованих як надійне і високоефективне засіб від кліщів. Але не всякому друкованого слова треба вірити, тому уважно вивчіть склад цього захисного засобу. Якщо воно створене на основі ДЕТА (Діетілтолуамід), то повинно містити не менше 20 масових відсотків цього компонента. В іншому випадку, захисна функція буде виражена дуже слабо. Краще всього, якщо засіб містить не менше 30% ДЕТА. До таких засобів відносяться препарати серії «Москитол» і «Gardex». Наприклад, в препараті Gardex Extreme Super міститься 50% ДЕТА, що забезпечує дуже хороший захисний ефект.
2
Кошти на основі ДЕТА можна наносити на шкіру, а також на одяг, зроблену з натуральних волокон. Деякі види синтетичного волокна від впливу ДЕТА розчиняються. Захисний ефект в залежності від температури і вологості повітря становить від 4-х до 15-ї години. ДЕТА добре відлякує комах, але не вбиває їх.
3
Існує широкий перелік препаратів на основі перметрина - речовини, що відноситься до групи природних інсектицидів. Такі речовини містяться в деяких квітках, наприклад, в ромашці далматської. Ці препарати не можна наносити на шкіру, ними обробляють тільки одяг. Вони вигідно відрізняються від ДЕТА набагато більш тривалим терміном захисної дії. Одяг, оброблена таким препаратом, після висихання забезпечує захист від комах протягом двох тижнів. Потім обробку слід повторити. До таких препаратів належать, наприклад, серія «Антіклещ». Комаха, стикнувшись з одягом, обробленої препаратом на основі перметрина, гине.
4
Зрозуміло, при виборі захисного засобу керуйтеся не тільки його обіцяної ефективністю, а й власними відчуттями. Наприклад, у деяких людей може бути індивідуальна непереносимість якогось компонента, що входить до складу засобу, а комусь здасться дуже неприємним його запах.
5
Пам'ятайте, що всілякі пахучі засоби, створені на основі природних ефірних масел, можуть добре відлякувати комарів, але проти кліщів вони практично марні.