Як розпізнати погану розсаду.

Не всі самі вирощують розсаду для свого дачного ділянки, а купують її на ринках або в спеціалізованих магазинах. Щоб клумби радували гарними квітами, а грядки хорошим урожаєм, розсаду потрібно правильно вибрати.
Інструкція
1
Як би не хотілося раніше посадити квіти або овочі, не варто поспішати і задивлятися ранньою весною на пропоновану розсаду, несподіваний повернення холодів може занапастити всі праці. Природно, це не відноситься до рослин, які ви буде висаджувати будинку або до не боїться легких заморозків, зазвичай це деякі види квітів.
2
В середині весни, коли погода встановилася більш-менш стабільна, можна сміливо купувати розсаду. Краще звернути увагу на рослини в торф'яних горщиках або інших контейнерах. У такої розсади добре розвинена коренева система. Але все ж уважно розгляньте рослини, особливо, якщо їх декілька в одній ємності. Відбракує ті, які дуже відрізняються від сусідніх ростом або мають заломлений стебло.
3
Розгляньте листочки і стебла, на них не повинно бути присутності цвілі або жовтих плям. Розсада, понікщая від нестачі вологи, теж повинна бути відбраковані, якщо рослини погано поливали, то хороший урожай від них не отримати. Крім того, при деяких захворюваннях рослини виглядають зів'ялими.
4
На пропонованих продавцями рослинах можуть бути шкідники. Якщо ви помітили на листках хоч одна комаха (тлю, щитівку та ін.), То не купуйте таку розсаду, є ризик занести шкідників в будинок або в теплицю. Крім того, після покупки здорових рослин їх бажано обробити інсектицидами, перш ніж висаджувати в грунт.
5
Якщо ви купуєте розсаду капусти, зверніть увагу на стебло, його нижня частина не повинна бути сухою і темного кольору, це ознака чорної ніжки, небезпечного захворювання. Одне заражене рослина може занапастити всю розсаду в короткий термін. Ще капуста повинна мати хороший розвинений стрижневий корінь. Якщо ви помітили на ньому потовщення, то це може бути кила, врожаю в цьому випадку чекати не доведеться.
6
Купуючи розсаду томатів, вибирайте невисокі рослини з міцними товстими стеблами і темно-зеленим листям. Якщо ж вони мають блідий зеленувато-жовтий відтінок або плями, то страждають від нестачі азоту. А ось розсада з листям червоно-фіолетового відтінку на тильній стороні мають брак фосфору.