Чим відрізняється IMAX від звичайного 3D-формату.

Дивитися фільми в 3d сьогодні стало дуже звичним заняттям. Дуже часто глядач може почути в рекламі, що фільм можна подивитися в 3d і в imax 3d. І в цей момент у нього виникає питання: а в чому ж різниця між цими двома форматами?
Інструкція
1
3D-формат передбачає використання одного проектора для передачі картинки на екран. Плюс до цього додається технологія звукового обслуговування dolby. Саме вона дає об'ємне звучання при перегляді кінострічки. Що ж стосується технології imax 3d, вона припускає наявність 2 проекторів, що транслюють картинку на екран. Це, в свою чергу, значно покращує якість картинки, допомагає їй стати ще більш об'ємною і яскравою.
2
Друга різниця між цими форматами полягає в розмірах залу і безпосередньо екрану. У imax 3d зал по метражу зазвичай більше 15 м в ширину і 20 м в довжину. У 3d ж розміри залу не перевищують 10 м в довжину і 8 м завширшки. Відповідно, екран в imax 3d на порядок ширше, ніж в просто 3d, тому картинка буде більш детальної і місткою. Плюс він розташований від стіни до стіни, що перетворює екран в повномасштабну панораму. Крім того, в imax 3d він вигнутий, а це допомагає домогтися додаткового обсягу при перегляді.
3
Технології оформлення фільму в той чи інший формат також відрізняються. Адже режисерам необхідно враховувати особливості і того, і іншого варіанту. Тому в imax 3d у глядача більше можливостей відчути себе практично «всередині» фільму.
4
Звукове оформлення також різна. У звичайному 3d звук більш спрямований. Технологія передбачає наявність обсягу, але іноді може здаватися, ніби звук живе окремим життям. У imax 3d такого з вами не трапиться. Тут ви навіть не встигнете фокусуватися на тому, звідки йде звучання. Адже технологія розстановки установок така, що звук йде прямо зсередини кінострічки.
5
Також ви не зможете не помітити відмінність у вартості квитків. Ціна за перегляд фільму в imax 3d на порядок вище, ніж просто в 3d - приблизно в 2-2,5 рази.
Корисна порада
Якщо хочете зрозуміти різницю, сходіть на один і той самий фільм в обох форматах. Тільки так ви зможете дізнатися, чим же вони дійсно один від одного відрізняються.