Як вирішувати завдання з економетрики.

Економетрика за допомогою математичних та статистичних методів вивчає кількісні і якісні економічні взаємозв'язки. Завдяки цій щодо нової науці, що сформувалася в тридцяті роки минулого століття, з'явилася можливість проводити дослідження, що дають важливу інформацію для вирішення теоретичних і прикладних економічних задач.
Вам знадобиться
  • - підручники з економетрики.
Інструкція
1
Для впевненого вирішення задач з економетрики необхідно вивчити її основні розділи: класичну та узагальнену моделі регресії, тимчасові ряди і системи одночасних рівнянь. Необхідно знати, в яких ситуаціях можна застосувати ту чи іншу модель, який спосіб розрахунку в даному випадку дасть найбільш точний результат.
2
Перед початком будь-яких математичних та статистичних досліджень слід чітко уявляти стоїть перед вами завдання. Виходячи з бачення мети, організуйте збір необхідних статистичних даних, а саме, значення беруть участь у моделі факторів на різних часових (або якихось інших) інтервалах досліджуваного явища.
3
Проведіть первинний аналіз зібраних даних. Внесіть їх в таблиці, побудуйте діаграми, гістограми і т.д. - Дані повинні бути представлені в найбільш зручному для подальшої роботи вигляді. Можливо, вже на цьому етапі ви зможете зробити певні висновки, у вас можуть з'явитися ідеї щодо подальшого напрямку досліджень.
4
Вивчіть отримані дані, використовуючи підходящі математичні та статистичні інструменти. Оцініть достовірність отриманих результатів, їх стійкість у разі допустимого відхилення вихідних даних. Виявлені стійкі закономірності можна використовувати для досягнення поставлених економічних цілей.
5
На практиці багато завдань виявляються стандартними, тому досить розібратися з їх основними варіантами, щоб потім упевнено справлятися з аналогічними завданнями. Скористайтеся прикладами розв'язання економетричних задач, при цьому намагайтеся розуміти, чому використовується той чи інший метод. Механічне заучування без розуміння суті не дозволить вам застосувати ваші знання на практиці в ситуації, що відрізняється від знайомої за підручниками. І навпаки, якщо ви зрозумієте сенс застосовуваних алгоритмів, то завжди зможете вибрати найбільш підходящий і використовувати його для вирішення нестандартної задачі.