Як знайти ширину паралелепіпеда.

Об'ємна геометрична фігура, що складається з шести граней, кожна з яких - паралелограм, називається параллелепипедом. Його різновиди: прямокутний, прямий, похилий і куб. Освоювати обчислення краще на прикладі прямокутного паралелепіпеда. У такій формі зроблено деякі пакувальні коробки, шоколадні цукерки і т.д. Тут всі грані - прямокутники.
Інструкція
1
Запишіть вихідні дані. Нехай відомий обсяг паралелепіпеда V = 124 см ?, його довжина a = 12 см і висота с = 3 см. Треба знайти ширину b. На практиці довжина вимірюється по найдовшій стороні, висота - вгору від основи. Щоб не заплутатися, покладіть невелику коробку - наприклад, сірникову коробку - на стіл. Довжину, висоту і ширину вимірюйте від одного і того ж кута.
2
Згадайте формулу, до якої входить невідома величина і всі або деякі з відомих. В даному випадку V = a * b * c.
3
Виразіть невідому величину через інші. За умовою задачі треба знайти b = V/(a * c). Коли виводите формулу, перевіряйте, чи правильно розставлені дужки, в разі помилок результат обчислень буде невірним.
4
Переконайтеся, що вихідні дані представлені в одному виді. Якщо це не так, перетворіть їх. Якби на першому кроці було написано a = 0,12 м, цю величину довелося б перевести в см, тому що в такому вигляді представлені інші розміри паралелепіпеда. Важливо пам'ятати, що 1 м = 100 см, 1 см = 100 мм.
5
Вирішіть задачу, підставивши в результат третього кроку числові значення - з урахуванням поправок, виконаних на четвертому кроці. b = 124/(12 * 3) = 124/36 = 3,44 см. Результат виходить приблизний, бо довелося округлити значення до двох знаків після коми.
6
Зробіть перевірку, використовуючи формулу другого кроку. V = 12 * 3,44 * 3 = 123,84 см ?. За умовою задачі V = 124 см ?. Можна зробити висновок, що рішення правильне, бо на п'ятому кроці результат округляється.
Зверніть увагу
Щоб впевнено вирішувати подібні завдання, тренуйтеся кілька разів. Для цього на першому кроці беріть різні числові значення.
Корисна порада
Якщо маєте справу з прямим, похилим параллелепипедом або кубом, на другому кроці можливе застосування інших формул. Відкрийте підручник математики та знайдіть відповідний варіант.