Як не заразити немовляти.

Діти грудного віку важче переносять будь респіраторні захворювання, адже носові ходи у них набагато вужче, ніж у дорослих, а слизова тонше і ніжніше. Через це найменше запалення може стати причиною порушення дихання. Ще більше ускладнити хворобу може слабкий від народження імунітет. Тому таких маленьких дітей треба оберігати від усіх можливих джерел зараження.
Інструкція
1
Джерелом зараження для дитини грудного віку може стати навіть власна мама. Незважаючи на те, що вона передає малюкові з грудним молоком антитіла, які зміцнюють імунітет крихти, все ж від ряду вірусних інфекцій важко вберегти, тому варто дотримуватися граничної обережності, особливо в прохолодну пору року.
2
Якщо немає особливої необхідності, уникайте перебування в місцях з великим скупченням народу. Навіть не заразившись, ви можете стати носієм інфекції, до якої у маленької дитини сприйнятливість набагато вище, а опірність організму нижче. В зимовий період обов'язково використовуйте маску або прикривайте ніс шарфом.
3
Незважаючи на необхідність регулярного планового відвідування дитячого лікаря, з обережністю ставтеся до цього заходу. Якщо візит неминучий, приходите в поліклініку до початку прийому, щоб швидше залишити приміщення, де здорові діти присутні нарівні з хворими. Перед виходом з дому, змастіть собі і малюкові носові ходи оксаліновою маззю. Вона створить додатковий захист від вірусів.
4
Слідкуйте за кліматом в кімнаті дитини. Сухе повітря може стати причиною пересихання слизової носа у малюка, в результаті вона буде більш сприйнятлива до дії хвороботворних бактерій. Для зволоження кімнати повісьте 1-2 мокрі пелюшки і в міру їх висихання змочуйте знову. Це особливо необхідно робити в суху, жарку погоду, а також при сильному опаленні взимку. Крім цього, регулярно відкривайте вікно (кватирку). Свіже повітря є гарною профілактикою респіраторних захворювань у дітей.
5
Якщо хтось із членів сім'ї захворів, не пускайте їх до кімнати дитини до моменту повного одужання. В разі власної хвороби щоразу, перед тим як підійти до малюка, надягайте маску. Крім цього, розкладіть в дитячій кімнаті і у всій квартирі нарізаний лук. Фітонциди, що містяться в ньому, прекрасно знищують хвороботворні бактерії.
6
Для профілактики застуди у грудничка частіше гуляйте. Хороша вентиляція легенів підвищує стійкість до хвороботворних мікроорганізмів. У прохолодну погоду стежте за тим, щоб малюк не переохолодився. Одягайте його тепло і при необхідності прикривайте ніс шарфом, але не щільно. В літній час проводите на вулиці набагато більше часу і серед зелених насаджень.
7
Щоб малюк ріс здоровим, загартовуйте його з самого народження. Щоранку робіть йому гімнастику, масаж, обтирають водою, влаштовуйте повітряні та сонячні ванни. Ці процедури розвивають фізично і зміцнюють емоційно.
На жаль, ніхто з нас не застрахований від грипу. І якщо ви раптом захворіли, а в квартирі знаходиться дитина, необхідно зробити все, щоб уберегти його від цього захворювання. Дотримання деяких правил не може дати стовідсоткової гарантії того, що малюк не заразитися. Але якщо слідувати даним радам, можна значно знизити таку ймовірність.
Інструкція
1
По можливості ізолюйте дитину до свого повного одужання. Наприклад, попросіть на цей період одну з бабусь забрати малюка до себе. Якщо такої можливості немає, в одному приміщенні з дитиною перебуваєте тільки в спеціальній масці. І ні в якому разі не кладіть його спати з собою. Нехай він відпочиває в своєму ліжечку і бажано в окремій кімнаті.
2
Обов'язково стерилізуйте посуд малюка, особливо до 3-х місяців життя. Не давайте пити дитині зі своєї чашки.
3
Провітрюйте приміщення не менше 2-х разів на день протягом 10-15 хвилин.
4
По можливості попросіть когось (чоловіка, маму і т.д.) проводити в приміщенні, в якому ви перебуваєте, вологе прибирання із слабким розчином хлору, наприклад, із засобом «Білизна».
5
Для створення в кімнаті «несприятливої» для вірусів і інших шкідливих мікроорганізмів атмосфери, поставте чашку з подрібненою цибулею і часником. До їх складу входять такі речовини, як фітонциди, які здатні вбивати збудників інфекції і пригнічувати їх зростання.
6
Якщо у малюка все-таки з'явився нежить, закапайте йому в кожну ніздрю по 1 краплі розчину інтерферону або іншого засобу за рекомендацією лікаря. На час вашої хвороби давайте малюкові противірусні препарати. Чудовимизасобами для профілактики грипу є мазі, наприклад «Вітаон» або оксалінова мазь.
7
Не забувайте, що перегрів для малюка так само небажаний і небезпечний, як переохолодження. Підтримуйте температуру повітря в приміщенні не більше 20-22 градусів.
8
Щоб мінімізувати ризик зараження дитини грипом, намагайтеся якомога швидше позбутися від цього захворювання. Пийте більше рідини, частіше промивайте ніс і полощіть горло содовим розчином (1 чайну ложку на склянку води), робіть інгаляції, обтирайтеся смерековим маслом, а також приймайте противірусні препарати: «Антигриппин-Максимум», «Інгавірін», «Цітовір-3», «Амантадін», «Арбідол», «Занамівир» і т.д. Перед застосуванням ліків обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
9
У період масової епідемії грипу забудьте про гостей. Самі нікуди не ходіть і до себе не запрошуйте. Родичі та друзі не образяться на вас і зрозуміють, якщо якого-небудь який кашляє гостя ви м'яко попросіть піти.