Як відмовитися від лікаря.

Громадяни Росії можуть вибрати лікарню, поліклініку та лікуючого лікаря. Щоб скористатися цією можливістю, потрібно вибрати установа і доктора, а потім оформити необхідні документи. Правда, процедуру цю ви можете проробити тільки раз на рік до 1 вересня.
Інструкція
1
Закон дає людям можливість відмовитися від послуг медичного працівника, якщо його робота і кваліфікація вас не влаштовує. Якщо ж ви маєте серйозні претензії до лікаря, напишіть скаргу завідувачу лікувальним закладом.
2
Ви також можете змінити доктора і без пояснення причин цього вчинку, адже для цього рішення необов'язкові «розборки» і скандали. Зверніться до адміністрації лікарні або поліклініки з письмовим проханням, її напевно задовольнять. В іншому випадку вам доведеться йти до вищих інстанцій (департамент охорони здоров'я вашого міста чи області).
3
Змінити можна будь-якого лікаря, навіть вузького спеціаліста. Якщо ви незадоволені лікуванням, ставленням до себе доктора або у вас є знайомий лікар, до порад якого ви хотіли б прислухатися, відмовтеся від колишнього медичного працівника.
4
Складнощі можуть виникнути з виїздом лікаря додому, якщо він знаходиться в іншому районі. Цю можливість вам потрібно обговорити заздалегідь.
5
Дізнайтеся у обраного фахівця, чи візьме він вас у свої підопічні. Лікар може і відмовити, якщо він завантажений в повній мірі. Однак, кожен додатковий пацієнт означає надбавку до платні, тому доктора рідко відкидають бажаючих лікуватися у них.
6
Якщо ситуація з відмовою від дільничного лікаря і переходом до іншого фахівця якимось чином ускладниться, ви маєте право звернутися з претензією до завідуючого поліклінікою. Спокійно без скандалу обґрунтуйте своє рішення.
7
Подбайте самі про те, щоб про ваш прикріпленні до нового лікаря стало відомо в реєстратурі. В цьому випадку ви точно будете знати, що інформація буде в базі лікувального закладу.
8
Візьміть у нового лікаря довідку з його печаткою та підписом і пред'явіть в реєстратурі. Там цей листок прикріплять до вашого полісу ОМС, як доказ, що ви вже прикріплені до бажаного фахівця.