Як оформити нову квартиру.

Оформлення житлового приміщення (квартири) у власність - наслідок виникнення підстав права власності на нерухомість. Такою підставою може бути юридичний факт - укладення договору купівлі (угоди). У даному випадку договір є двосторонньою угодою купівлі-продажу, на підставі якої право власності переходить від одного власника до іншого. Для оформлення квартири в новобудові необхідно зібрати встановлений перелік документів.
Вам знадобиться
  • - заява про державну реєстрацію;
  • - договір між будівельною компанією і співінвестором;
  • - експлікація квартири з БТІ і поверховий план;
  • - акт про прийом-передачу квартири;
  • - квитанція про оплату державного мита;
  • - паспорт та його копія;
  • - якщо документи подає представник власника, то потрібна нотаріально завірена довіреність.
Інструкція
1
При завершенні в новобудові всіх передбачених будівельних та оздоблювальних робіт, забудовник починає готувати технічну та інвентаризаційну документацію на будинок, а БТІ виробляє всі необхідні заміри. Після цього забудовник отримує на руки технічний паспорт будинку. Далі новобудову перевіряють і інспектують органи державного будівельно-архітектурного нагляду іноді разом з ініціативною групою пайовиків.
2
Після того як будуть усунуті всі виявлені недоліки і неполадки, будівельної компанії видають акт про приймання будинку, який повинен бути спрямований до адміністрації міста. Вона видає дозвіл на введення об'єкта будівництва в експлуатацію. Потім будинок підключається до всіх комунікацій, йому дається поштову адресу і забудовник повинен укласти договір з керуючою компанією, яка обслуговуватиме новобудову (до тих пір поки мешканці, можливо, не створять ТСЖ).
3
Паралельно представник будівельної компанії зустрічається з кожним пайовиком окремо для спільного огляду придбаного житла. Якщо у покупця квартири не виникло зауважень, то підписується акт про прийом-передачу житлового приміщення і видаються ключі.
4
Протягом 30 днів з моменту надання в реєстраційну службу повного комплекту документів відбувається оформлення права власності на квартіру.За цей термін реєстратори ретельно перевіряють папери, що підтверджують факт споруди об'єкту пайового будівництва та введення його в експлуатацію та розподілу квартир, а так ж документи, надані заявником. Кожен поданий документ повинен бути написаний розбірливо, найменування юридичної особи - без скорочення, із зазначенням його місця знаходження. Імена, прізвища та по батькові фізичних осіб, адреси їх місць проживання повинні бути прописані повністю.
Зверніть увагу
Право власності вважається оформленим після того, як буде внесено відповідний запис про права власника до державного реєстру.