Як відшліфувати дерево.

Нові дерев'яні заготовки потрібно обов'язково вирівнювати, щоб надати їм бездоганну гладкість. У процесі шліфування дерева видаляються сліди клею, виступаючі волокна, відколи й інші нерівності. Перед покриттям вироби декоративним матеріалом (грунтом, фарбою, морилкою або лаком) рекомендується вигладжує навіть фанеру і шпон. Щоб поверхня виглядала бездоганно, важливо правильно підібрати інструментарій та виконати всі роботи поетапно.
Вам знадобиться
 • - цикля;
 • - точильний брусок;
 • - вода;
 • - пульверизатор або губка;
 • - грунт для дерева ;
 • - плоска кисть;
 • - наждачний папір (Р100, Р120, Р180, Р240);
 • - тримач для наждачного паперу або бобишка, брусок;
 • - двосторонній скотч;
 • - кругла паличка;
 • - шліфувальна губка.
Інструкція
1
Підніміть заготовку проти джерела світла і уважно розгляньте всі нерівності. Так само в подальшому ви зможете контролювати якість своєї роботи. Якщо на оструганной деталі ви розгледіли невеликі борозенки від рубанка і стирчать волокна, необхідно циклювати деревину.
2
Підберіть циклю (інструмент з металу з ріжучої кромкою), яка добре заточена під кутом 90 градусів. Візьміть її двома руками, поставте під кутом і починайте рухати по напрямку волокон деревини. Таким чином можна вирівняти масив, шпон і фанеру. Деревостружкові плити (ДСП) циклювати не рекомендується - вони швидко затуплюють інструмент. У процесі роботи перевіряйте заточку цикли і корегуйте її на точильному бруску.
3
Зволожите поверхню заготовки теплою чистою водою і поролоновою губкою. Можна використовувати пульверизатор. Після висихання деталі деякі вм'ятини на ній пропадуть, а деревні волокна піднімуться.
4
Нанесіть на оброблювану поверхню розбавлену ґрунтовку для дерева - це прискорить процес шліфування. Дійте плоскою кистю з м'якою щетиною. Оптимальні умови для якісного грунтування - прохолодне сухе приміщення, в якому немає доступу великій кількості пилу. Дайте засобу висохнути протягом години.
5
Починайте вирівнювати деревину спочатку крупнозернистою наждачним папером, потім поступово переходите на все більш дрібний абразив. Грубі зрізи ножівкою обробіть шкіркою з великою зернистістю (маркування Р100); виструганою поверхні - абразивом Р120. Для фінішної шліфовки використовуйте спочатку наждачний папір Р180, потім - Р240.
6
Щоб абразив рівномірно прилягав до рівних поверхнях, рекомендується використовувати спеціальні тримачі для наждачного паперу - пластикові або з твердої гуми. Можна обернути аркуш навколо коркової бобишки або бруска з гладкими краями.
7
Шліфувати дерев'яну деталь необхідно тільки в напрямку деревних волокон. Не варто занадто натискати на робочий інструмент - інакше ви можете домогтися зворотного ефекту і подряпаєте заготовку. Якщо потрібно обробити дрібну деталь, прикріпіть шматок наждачного паперу до верстата двостороннім скотчем і обережно проводите потрібної частиною вироби за абразиву.
8
Будьте особливо обережні при шліфовці поверхонь складних форм: профілів, кривих ліній, виїмок, маленьких заокруглень. Вкладіть лист наждачного паперу між двома пальцями або наклейте смужку абразиву на тонку паличку. Для обробки заокруглень можна купити шліфувальну губку з м'якою еластичною підкладкою - вона повинна повністю облягати оброблювану площу.
9
Легко сточите грані переходів від фронтальній площині деталі до торцевої. Вигладжуються торці, рухаючись від середини до країв. Це стане фінішним етапом шліфування дерев'яної заготовки. Вам залишиться тільки ретельно очистити поверхню від наждачним пилу.
Зверніть увагу
Не використовуйте для шліфування деревини тонку сталевий дріт, особливо перед покриттям лаком. Частки металу можуть залишитися на поверхні виробу і заіржавіти, зіпсувавши декоративне покриття.
Завдяки таким властивостям органічного скла, як гнучкість, невелика маса, легкість механічної обробки, водостійкість, багата кольорова гама, холодостійкість, естетичний вигляд і т.д., цей матеріал знайшов застосування в приладо- та машинобудуванні, авіації. Оргскло успішно застосовують в рекламній індустрії, виготовляючи таблички, світильники, логотипи, заготовки для об'ємних літер і т. п. Цифрова точність обладнання дозволяє створювати з нього дивовижні візерунки. Зрізані краю матеріалу шліфують і полірують до блиску.
Вам знадобиться
 • - наждакові кола;
 • - шліфувальні шкурки;
 • - дриль;
 • - полірувальні кола;
 • - паста ГОІ, просіяний крейда;
 • - бавовняна тканина, фетр, повсть.
Інструкція
1
Для того щоб відшліфувати оргскло з наступним його поліруванням, використовуйте наждакові кола для грубої обробки, шліфувальні шкурки, полірувальні кола. При обробці внутрішніх поверхонь допускається застосування дерев'яних або металевих стрижнів різних діаметрів з наклеєними на них смужками від шліфувальних шкурок.
2
А ще для шліфування оргскла придбайте пасту ГОИ, пасту для виправлення бритв та ін. Для цих цілей може стати в нагоді і просіяний крейда, зубний порошок. Намажте пасту або насипте порошок на шматок бавовняної тканини або сукна. Прокладку з вати помістіть між шліфувальним кругом і тканиною. Круговими рухами вручну або за допомогою дриля відшліфуйте оргскло. Глибокі подряпини акуратно сгладьте водостійкою шкуркою.
3
Якщо необхідно відшліфувати великі аркуші з оргскла, поступайте таким чином. Наклейте на креслярську дошку шліфувальні шкурки, попередньо порізавши їх на довгі смужки. Самим листом оргскла, як рубанком, водите по поверхні креслярської дошки, домагаючись певного ступеня точності обробки.
4
відшліфувати оргскло доведіть до бажаного стану звичайним віконним склом. Гостра кромка його знімає з поверхні деталі стружку, деталь набуває готовий до остаточної поліровки вигляд.
5
Після шліфування оргскла приступите до його поліруванню. В якості полірувального кола використовуйте бавовна, повсть. Покрийте полірувальний круг абразивної пастою. Зняття засаленого шару полірувального кола проводите за допомогою металевої пластинки або осколка скла.
6
Проводьте процес шліфування й полірування дуже акуратно, щоб не пошкодити цілісність оргскла. Несильним киснем поверхню деталі підведіть до наждакового кола в процесі шліфування або до полірувальному колу - при поліруванні. У роботі робіть перерви, при цьому охолоджуйте тертьові поверхні методом занурення у воду або обприскування водою.