Як відіпрати свічку.

Звичайні та декоративні свічки часто використовуються для оформлення святкових або романтичних вечорів. Їх полум'я додає обстановці і урочистість, і затишок. Одне погано - при необережному поводженні розплавлений парафін свічки може пролитися на скатертину, одяг або килим. Відіпрати свічку в цих випадках можна з використанням різних способів.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - паперові серветки;
  • - спирт;
  • - скипидар;
  • - вода;
  • - відбілювач;
  • - плямовивідник «Пятноль».
Інструкція
1
В тому випадку, коли пляма стеарину, парафіну або воску зіпсувало бавовняну або лляну скатертину, покладіть її в морозилку, щоб парафін затвердів. Потім акуратно тупим боком ножа від країв до середини плями, соскребите його. Струсіть зі скатертини утворилися шматки і крихти. Якщо тканина біла, прокип'ятіть скатертину в пральному порошку. Кольорову тканину поперіть в машинці при високих температурах - вище 70 градусів. Для тканин такого типу праска краще не використовувати - кольорове пляма від свічки стане ще більше і помітніше.
2
А от коли таке пляма утворилася на вовняній сукні, трикотажної футболці або килимі, вам буде потрібно гарячу праску і м'які, добре вбирають пари парафіну, паперові серветки. Видаліть з тканини або килима залишки парафіну за допомогою ножа. Килим після цієї процедури можна пропилососити, одяг - просто струсити над ванною. Потім покладіть на пляму і під нього кілька шарів паперових серветок і обережно пропрасуйте їх теплою праскою, щоб віск або парафін вбралися в пористу папір. Міняйте серветки, поки на них не перестануть залишатися плями від парів парафіну.
3
Якщо розплавлений парафін потрапив на оксамитову тканину, яку не можна ні кип'ятити, ні гладити праскою, видаліть його залишки і протріть залишився слід м'якою ганчіркою, змоченою в спирті. Добре видаляє подібні плями і скипидар, але якщо тканина ніжна, краще розвести його з водою. Спирт і скипидар допоможуть і в тому випадку, коли на тканині залишиться кольорове пляма від декоративної свічки. З білої тканини таку пляму можна видалити відбілювачем, а також будь-яким іншим знебарвлюючою засобом або засобом для виведення плям, наприклад, «Пятнолем».
4
С ворсистої грубої поверхні, наприклад, з килима, видалити пляму можна, помістивши його над будь-якої ємністю. Закип'ятіть електрочайник і полийте пляма великою кількістю дуже гарячої води.
Романтичний вечір при свічках здатний залишити не тільки приємні спогади в серцях його учасників, а й парафінові сліди на їх одязі. Відіпрати плями від свічки не так вже й просто, адже парафін, що входить до її складу, має жирну основу. Але й викидати зіпсовану одяг не варто, адже кілька способів боротьби з парафіновими плямами все-таки є.
Вам знадобиться
  • Паперові серветки, праска, шматок білої тканини.
Інструкція
1
Спершу на парафиновое пляма слід накласти звичайну паперову серветку. Далі зіпсовану одяг необхідно випрасувати з вивороту і звернути увагу на те, що пляма від свічки після проходження по ньому гарячою праскою повністю залишиться на серветці. Важливо пам'ятати про те, що температуру для прасування необхідно вибирати, враховуючи властивості матеріалу, з якого зшита постраждала від парафіну річ. В деяких випадках праска може бути лише злегка нагрітим. В інших же, навпаки, розжареним. Після того, як плями від свічки опиняться на паперовій серветці, одяг необхідно ретельно випрати в гарячій або теплій воді. Температуру води для прання також необхідно вибирати відповідно до текстури тканини.
2
Часто трапляється й таке, що прибрати плями від свічки з першого разу не вдається. Тоді необхідно скористатися ще одним дуже ефективним, але більш трудомістким способом видалення парафінових слідів. Перш за все, зіпсовану на романтичному вечорі одяг необхідно загорнути в поліетиленовий пакет, який слід покласти в морозилку на кілька годин. Далі тупим боком ножа потрібно зішкребти з зіпсованого ділянки речі стеарин. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не прорізати і не зіпсувати одяг остаточно. Тепер на залишки плями від свічки необхідно накласти змочену в теплій воді ганчірочку білого кольору, а на неї кілька шарів паперових серветок. Далі слід скористатися гарячою праскою. Серветки потрібно міняти до тих пір, поки на них не залишиться весь стеариновий слід із зіпсованою одягу. Залишається лише випрати річ звичним способом.
3
Категорично не рекомендується використовувати як плямовивідника спирт або бензин. Тим більше, якщо зіпсована річ виготовлена з чутливого матеріалу, наприклад, шовку. Ці речовини при контакті з тканиною можуть викликати непередбачену реакцію. Оцет, скипидар і нашатир також не годяться для виведення плям від свічки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3earq0c3q9Y