Як відмити зеленку з килима.

Плями від зеленки досить стійкі, тому відтерти їх з килима складно. Але якщо ви відразу ж приступите до чищення, є шанс повністю позбавитися від забруднень. На допомогу вам прийдуть як сучасні засоби для виведення плям, так і народні засоби.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - відбілювач;
  • - плямовивідник;
  • - спирт;
  • - щітка;
  • - губка.
Інструкція
1
Спробуйте відразу ж відмити зеленку з килима за допомогою порошку і щітки. Але діяти треба негайно, поки зеленка не висохла. Ретельно змийте засіб, якщо зеленуватий колір залишився, повторіть пророблене знову. Порошок вибирайте в залежності від кольору вашого покриття, якщо у вас білий ковролін, використовуйте з оптичним відбілювачем. Для очищення кольорових виробів підійде засіб з позначкою "Color".
2
З білого килима можна видалити пляму від зеленки і кисневим відбілювачем. Спочатку промийте забруднення з порошком, потім нанесіть відбілювач і почекайте близько 15 хвилин. Видаліть залишки миючого засобу вологою губкою. Зазвичай пляма зникає з першого разу. Якщо ж залишився ледь помітний слід, повторіть обробку знову.
3
Кольорові вироби можна відчистити від зеленки сучасним плямовивідником, який не руйнує структуру матеріалів. Якщо ви використовуєте засіб у вигляді порошку, попередньо розчиніть його в теплій воді і нанесіть на пляму. Рідини розбавляти в більшості випадків не потрібно, але краще уточніть це в інструкції. Через 10-15 хвилин протріть килим вологою ганчірочкою.
4
Видалити пляма зеленки з килимового покриття допоможе і звичайний спирт. Купіть його в аптеці. Просочіть пляма і залиште на 30 хвилин, потім ретельно промийте палас щіткою і порошком. Пляма має повністю зникнути. Не використовуйте горілку - вона слабка, в крайньому випадку, підійдуть віскі фортецею 60% або самогон.
5
Якщо ви не змогли видалити пляму самостійно, віднесіть виріб в хімчистку. Через кілька днів ви зможете забрати палас. Фахівці використовують сильні плямовивідники, які неможливо купити в господарському магазині, тому не варто мучитися і відмивати забруднення в домашніх умовах всіма доступними рідинами і порошками. Відмити застаріле пляма зеленки самостійно дуже непросто.