Як навчитися високо стрибати.

На питання про те, як навчитися стрибати високо, багато баскетболісти «відповідають» простим пожиманием плечей. Це досить важко, але все-таки можливо. Спочатку вам потрібно підготуватися фізично, розтягуючи і зміцнюючи деякі м'язи. Розберемо один із способів навчитися стрибати високо докладніше.
Інструкція
1
Спочатку розімніть фаланги пальців ніг, щоб забезпечити собі м'яке приземлення. Потім займіться голеностопом, плавно обертаючи обидві ноги за годинниковою стрілкою. Дуже важливо також визначити, яка з ваших ніг - толчковая. Але це зовсім нескладно. Просто попросіть друга підштовхнути вас злегка в спину. Яку ногу ви виставите вперед, та і є вашою толчковой.
2
Продовжуючи розминку, переходите до другого її етапу. Відіжміться десять разів, потім надіньте на себе вантаж середньої тяжкості (наприклад, спеціальний пояс з піском, портфель з книгами та інше). Тепер пострибайте 250 раз без скакалки (з часом поступово збільшуйте навантаження).
3
Після розминки можна приступати вже до самої тренуванні. Отже, почніть з стрибків з висоти. Нехай це буде невисокий стілець або табуретка. Спочатку можна стрибати (а точніше, зістрибувати) на дві ноги, але взагалі вам необхідно навчитися робити це на одну ногу. За допомогою цієї вправи ви розвинете м'язи голеностопа, колін і гомілки. Двадцяти таких стрибків в день буде цілком достатньо. Зрозуміло, вам потрібно максимально пом'якшувати навантаження на ногу при приземленні.
4
Третій і останній етап вашої тренування - це самі стрибки до кільця. Знайдіть відповідний майданчик для своїх занять. Це може бути не тільки спортзал, але і звичайний парк з високими деревами. У першому випадку вам потрібно відпрацьовувати стрибок до кільця з толчковой ноги, розбігаючись і стрибаючи. Перебуваючи в парку, знайдіть більш-менш товсту гілку приблизно на висоті кільця і намагайтеся в стрибку до неї дістати. Поєднуючи заняття в баскетбольній секції з даними методом, ви досягнете результатів досить швидко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Uqseo06E72U
Зверніть увагу
Як навчитися високо стрибати сальто? Особисто моя думка, що для того, щоб вище стрибати сальто - потрібно вчити саме високе сальто, тому що, навчившись просто високо стрибати, ви не навчитеся високо стрибати саме сальто. Саме тому в нашому комплексі зібрані різні функціональні вправи-трюки, які опрацьовують м'язи і зв'язки під різним кутом і для різних частин тіла і різних завдань.
Корисна порада
Як навчиться вище стрибати. Порядок виконання: 1. Розігрів (стрибки зі скакалкою, біг на місці) 2. Розтяжка 3. Стрибки у висоту 4. Підйоми на носках 5. Степ-апи 6. Стрибки в полуприседе 7. випалювання 8. Розслаблення (розтяжка). Стрибки у висоту: Ноги на ширині плечей. Стрибну строго вгору наскільки можете. Опустившись, присядьте приблизно на чверть - це один стрибок. Примітка: Швидкість стрибка при виконанні упражения найважливіше.
Уміння високо стрибати може допомогти в деяких життєвих ситуаціях, наприклад, коли виникає необхідність подолати яку-небудь перешкоду. Регулярні заняття стрибками дозволяють тримати себе в хорошій фізичній формі. Щоб досягти якихось результатів, необхідно виконувати різні вправи, розвиваючі не тільки м'язи ніг, але і всього тіла.
Інструкція
1
Щоб високо стрибати, необхідно володіти мінімальною кількістю жиру. У боротьбі із зайвою вагою допоможуть їзда на велосипеді, біг, заняття в тренажерному залі. Особливу увагу приділіть харчуванню, воно має бути збалансованим. У раціоні має бути присутнім якомога більше овочів і фруктів, бажано дотримуватися певної дієти. Для цього проконсультуйтеся з лікарем-дієтологом.
2
Дайте організму достатня кількість часу на відпочинок. Спіть не менше 8 годин. Якщо ви відчуваєте втому після роботи або навчання, краще відкласти тренування. Замість занять просто прогулятись на свіжому повітрі. Не доводьте організм до перевтоми.
3
Складаючи програму тренувань, не варто обмежуватися звичайними стрибками у висоту. Чергуйте глибокі стрибки і стрибки на одній нозі; виконуйте стрибки через перешкоди. Дуже ефективні заняття на скакалці.
4
Робіть вправи на розтяжку, випади. Після тренування приймайте душ, бажано прийняти теплу ванну. Відпочивайте мінімум два дні на тиждень, бажано проводити заняття через день. Це дасть м'язам час на ріст і зняття напруги.
5
Якщо у вас є які-небудь травми, перед складанням програми тренувань зверніться до лікаря. Відкоригуйте програму так, щоб на травмовану частину чинився мінімальна напруга.
6
Не забувайте про гармонійний розвиток м'язів всього тіла. В стрибку беруть участь не тільки ноги, тому для досягнення максимальних результатів необхідно виконувати вправи на різні м'язові групи.
7
розподіляти навантаження. Не робіть занадто великої кількості присідань і підскакувань. Припиняйте тренування, якщо відчуваєте втому. Після довгого циклу занять (більше 3-4 місяців) бажано зробити двотижневу перерву. Поступово регулюйте програму, при необхідності зменшуючи навантаження. Будьте терплячі - для досягнення якого-небудь результату необхідно час. Залежно від правильності складеної програми вправ, організації занять, харчування та рівня фізичної підготовки серйозний результат може з'явитися вже через кілька місяців.