Як відполірувати лаковану поверхню. полірування лакованого покриття.

Полірування лакованій поверхні надає виробу дзеркальний блиск і гладкість. Це прекрасна можливість оновити стару корпусні меблі, вдихнути в неї нове життя. Щоб виконати реставраційні роботи, необхідно запастися якісними матеріалами. Для максимального збереження текстури деревини досвідчені майстри використовують спеціальну рідину - столярну політуру, яка представляє з себе спиртовий розчин щеллака.
Вам знадобиться
  • - політура;
  • - пемзи-воскової склад;
  • - сукно;
  • - тампон;
  • - вода;
  • - ганчірки і губки;
  • - стругані дошка-пробник;
  • - вазелінове або рослинне масло.
Інструкція
1
Підберіть політуру потрібного колера, залежно від кольору дерев'яного виробу. Змішуючи різні компоненти полірування, можна домогтися відтінку від класичного червонувато-коричневого (щеллак і спирт 1: 4) до безбарвного (вибілений щеллак і спирт 1: 5).
2
Робочу рідину можна приготувати самостійно. Для цього заздалегідь розчиніть очищений щеллак в спирті. Додайте до отриманої суміші невелика кількість бензолу, струсіть розчин і залиште на добу.
3
Злийте верхній шар рідини, намагаючись не збовтати мутний осад. Відфільтруйте робочу суміш через воронку і аркуш фільтрувального паперу - політура готова.
4
Приступайте до шліфування лакованого вироби спеціальним пемзи-восковим складом. Його також можна виготовити в домашніх умовах: магазинний порошок пемзи просійте через сито з шовкової тканини, потім всипте в розплавлений натуральний віск і енергійно розмішайте.
5
Складіть вдвічі відрізок суконної тканини і починайте шліфувати лак, регулярно змочуючи ганчірку в отриманому абразивному складі. Робіть легкі кругові рухи, поки всі виріб не стане зовсім гладким.
6
Змийте пемзу чистою водою і поролоновою губкою і протріть сухою ганчіркою. Перед поліруванням прогрійте всю відшліфовану поверхню, натер її сукном.
7
Змайструєте тампон для полірування. Одна його оболонка повинна бути з грубого полотна, інша - з м'якої фланелі. Всередину закладіть знежирений грудку натуральної вовни або вату. Розмір пристосування вибирайте індивідуально, залежно від площі виробу.
8
Розгорніть тампон, налийте на його м'який наповнювач політуру і знову згорніть ткані оболонки. Коли шерсть або вата просочаться поліруючим складом, проведіть тампоном за зразком з струганої дошки. Ступінь насиченості полотна політурою оптимальна, якщо у вас лягають рівні, тонкі і швидко сохнуть мазки. Вони не в якому разі не повинні розтікатися!
9
Нанесіть на зовнішню робочу сторону тампона трохи вазелінового або рослинного масла - тоді він буде краще ковзати по виробу і не прилипне.
10
Приступайте до полірування лаку. На першому етапі робіть невеликі кругові рухи зліва направо. Потім перемістіть тампон на наступну ділянку, не відриваючи руки, і починайте полірувати меблі в зворотному напрямку. При обробці країв протягуйте тампон то по хвилястою, то по прямій лінії.
11
Дайте першому шару політури повністю висохнути. При температурі від 18 до 20 градусів це може відбутися приблизно через 3-6 годин. Коли поверхня буде готова до повторної обробки, знову нанесіть на неї політуру. Робіть швидкі рухи - зигзагоподібні, поздовжні, поперечні, - захоплюючи великі ділянки.
12
Просушите поверхню меблів протягом 6-12 годин, потім проведіть заключне полірування лаку. На 1 м2 деревини вам буде потрібно приблизно 300-400 г щеллачной політури.
Корисна порада
Поліровку лакованої меблів проводите акуратно, не сильно натискаючи на поверхню. Постійно перевіряйте наповненість робочого тампона політурою і при необхідності заправляйте його. Щоб не пошкодити плівку лаку, не прикладайте занадто великі зусилля при обробці. Тампон слід не різко опускати на виріб, а немов насувати на нього легкими ковзаючими рухами.