Як відкрити СТО в Білорусі.

Технічне обслуговування автомобілів є одним з найбільш затребуваних видів бізнесу. Враховуючи постійне збільшення кількості машин на дорогах, відкриття СТО обіцяє стабільний прибуток і хороші перспективи росту.
Вам знадобиться
  • - пакет установчих документів;
  • - приміщення;
  • - обладнання;
  • - наймані працівники;
  • - бізнес-план .
Інструкція
1
Оберіть організаційно-правову форму вашого бізнесу. Найзручніше оформити ТОВ - товариство з обмеженою відповідальністю. У ТОВ можуть працювати від 2 до 50 осіб, статутний капітал визначається власниками. При реєстрації достатньо мати 50% статутного капіталу, що залишилася частина повинна бути сформована протягом року. Внесіть кошти статутного капіталу на тимчасовий рахунок у банку. Після реєстрації фірми ви перерахуєте їх на постійний рахунок.
2
Складіть бізнес-план, в якому ретельно прорахуйте всі можливі витрати і передбачувані терміни їх окупності. Якщо ви боїтеся, що не зможете грамотно зробити це самостійно, скористайтеся послугами бізнес-аналітика.
3
Підберіть вашій фірмі звучне такого назва і зручне місце розташування, наприклад, біля автомагістралі. Узгодьте їх в облвиконкомі або Мінміськвиконкомі (для Мінська), після чого починайте готувати пакет установчих документів. Обов'язково перегляньте в інтернеті інформацію про підтримку малого підприємництва - можливо, ви зможете взяти участь в якій-небудь програмі, що дозволить за рахунок держави окупити частину вкладених коштів або дасть якісь податкові пільги.
4
Сплатіть у банку реєстраційну мито. Напишіть заяву на реєстрацію фірми, воно має бути особисто підписаний усіма засновниками безпосередньо в органі реєстрації. Після цього подайте зібраний пакет документів. Зазвичай процедура носить формальний характер, тому при наявності всіх необхідних документів здійснюється в той же день. Протягом п'яти робочих днів ваше підприємство буде поставлено на облік у податкових органах, органах статистики, у фонді соціального захисту і т.д., і ви зможете почати працювати.
5
Крім вирішення юридичних питань, продумайте і практичну сторону вашої діяльності. Клієнти автомайстерень хочуть отримати якісне обслуговування, яке неможливе без хорошого устаткування. Навіть найкращі професіонали не зможуть добре працювати без необхідних інструментів. Компресори, фарбувальне, мийне, шиномонтажне обладнання, зварювальні агрегати, підйомники - все це доведеться придбати, тому заздалегідь оцініть фінансову сторону вашого проекту. Звичайно, автосервіс може мати і якусь вузьку спрямованість, згідно з якою буде підбиратися обладнання для роботи. Правильно підібраний інструментарій - половина успіху справи.
6
Найпопулярнішим видом послуг автосервісу є шиномонтаж, так як більшість водіїв змінює гуму на своєму автомобілі кілька разів на рік. Почати роботу з шиномонтажу вигідно ще й тому, що дана послуга не вимагає великих фінансових витрат на придбання обладнання. Додатково ви зможете проводити балансування коліс, ця робота теж досить затребувана. У міру розвитку бізнесу ви зможете надавати все більш широкий спектр послуг.