Як відіпрати моторне масло. плями від моторного масла на одязі видалити.

При попаданні на тканину моторного масла утворюються стійкі коричневі плями, які неможливо відіпрати порошком. Якщо ви забруднили одяг, який шкода відправити на дачу або викинути, спробуйте позбавитися від забруднень.
Вам знадобиться
  • - плямовивідник;
  • - відбілювач;
  • - рідина для миття посуду;
  • - розчинник.
Інструкція
1
Тільки що поставлене пляму можна видалити за допомогою засобу для миття посуду, яке добре розщеплює жир. Заперіть забруднення і нанесіть на пляму трохи рідини. Через годину помістіть виріб в барабан пральної машини, встановіть потрібну програму і максимальний нагрів води, який підійде для даного типу матеріалу.
2
Якщо пляма застаріле, нанесіть на нього плямовивідник. Якщо ви використовуєте засіб у вигляді порошку, попередньо розведіть його в теплій воді, дотримуючись дозування, яка вказана в інструкції по застосуванню. Через 15-30 хвилин просто виперіть річ в мильній воді і ретельно отполощіте.
3
З білих виробів видалити пляму можна кисневим відбілювачем. Використовуйте його так само, як і плямовивідник. Детальні вказівки уточніть в інструкції, але час впливу трохи збільште, так як масло дуже погано видаляється з тканин. Якщо з першого разу пляма не зовсім зникло, повторіть обробку.
4
Частково відтерти пляму від моторного масла можна гасом або розчинником. Але будьте обережні, адже можна пошкодити тканину. Просочіть матеріал в рідині, а через 15 хвилин ретельно виперіть вручну. Залишки забруднення видаліть плямовивідником.
5
Зробіть цей виріб в хімчистку, якщо ви боїтеся пошкодити його різними засобами. Там вам видалять пляма за цілком помірну плату. Вже через кілька днів ви зможете забрати улюблену річ у повній цілості, а головне, чисту.
Корисна порада
На місце плями можна наклеїти декоративний малюнок або пришити красиву латочку. Для цього зверніться у швейну майстерню або проявіть трохи фантазії. До речі, готові заплатки можна зустріти і магазинах. Їх достатньо всього лише прикласти на тканину і ретельно пропрасувати праскою - так ви зможете приховати від очей оточуючих наявність плями, та й трохи прикрасити одяг.