Як визначити маслознімні ковпачки. перевірити маслознімні ковпачки f23a.

Необхідність заміни маслоз'ємних ковпачків стає очевидною в тому випадку, якщо відзначається підвищена витрата масла, а з вихлопної труби на деяких режимах роботи двигуна йде характерний голубуватий дим. Важливо не тільки вміти замінити ковпачки, а й правильно їх вибрати.
Вам знадобиться
  • - пристосування для стиснення пружин клапанів;
  • - пінцет або намагнічена викрутка;
  • - пристосування для зняття маслоз'ємних ковпачків.
Інструкція
1
Щоб перевірити стан маслоз'ємних ковпачків, запустіть двигун, дайте йому трохи попрацювати на холостих обертах, потім різко натисніть на педаль акселератора і подивіться, який дим піде з вихлопної труби. Якщо він синій або сизий, маслознімні ковпачки не справляються зі своєю функцією і потребують заміни. Другий варіант перевірки: на прогрітому двигуні підійміть обороти до чотирьох тисяч, потім різко скиньте газ. Якщо піде сизий дим, маслознімні ковпачки треба міняти. Врахуйте, що в тому випадку, коли синій дим йде на всіх режимах роботи, стає густішим при підвищенні оборотів, а компресія в циліндрах падає, винні зношені поршневі кільця.
2
Заміну маслоз'ємних ковпачків почніть з від'єднання мінусового проводу від акумуляторної батареї. Потім зніміть кришку головки блоку циліндрів і поставте поршень першого циліндра в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення. В цьому ж становищі опиниться і поршень четвертого циліндра. Це потрібно для того, щоб виключити можливість впустити клапани в циліндри.
3
Рівномірно послабте болти кріплення осі коромисел приводу клапанів, потім витягніть їх. Зверніть увагу на те, що вони мають різну форму головок. При зворотній збірці болти необхідно буде встановити на свої місця, тому запам'ятайте їх розташування.
4
Зніміть вісь приводу клапанів разом з коромислами. Встановіть пристосування для стиснення пружин клапанів, для цього укрутіть болт кріплення осі коромисел в один з отворів головки блока циліндрів. Зачепите за цей болт пристрій для стиснення пружин.
5
Стисніть пружину клапана. За допомогою пінцета або намагніченою викрутки витягніть з її тарілки два сухаря. Зніміть пристрій для стиснення пружини, потім її тарілку і саму пружину. Використовуючи спеціальне пристосування для зняття маслоз'ємних ковпачків, зніміть ковпачок. Його можна витягнути і пассатижами, при цьому важливо не повертати з боку в бік, а тягнути строго вгору.
6
Встановіть новий ковпачок, змастивши його внутрішню поверхню моторним маслом. За допомогою оправлення акуратно запресуйте ковпачок. Проведіть зворотну збірку всіх знятих раніше елементів. Після цього таким же способом замініть ковпачки другого клапана і двох клапанів четвертого циліндра. Далі встановіть поршні другого і третього циліндрів в ВМТ і за описаним вище алгоритмом проведіть заміну маслоз'ємних ковпачків.