Чому настає похолодання, коли цвіте черемха.

«Коли черемха цвіте, завжди холод живе», - ця народна прикмета є наслідком багатовікових спостережень людей за природою. Вчені намагаються розібратися, яким чином взаємопов'язане цвітіння черемхи з погодними явищами. Однозначної відповіді на це питання немає, але версій висувається багато.
Інструкція
1
Черемшину по праву називають королевою весни. З її цвітінням народ пов'язує багато прикмети та повір'я. У різні роки черемха цвіте в різний час. Це може бути початок або самий кінець травня, зрідка цвітіння припадає на квітень і перші числа червня, але, як правило, поява на гілках запашних білосніжних грон є передвісником похолодання. З чим же це пов'язано?
2
За однією з версій квіти черемхи поглинають тепло. У період, коли у дерев активно розпускається листя, вони затуляють земну поверхню від впливу сонячний енергії. Через це відбувається різке скорочення поглинання сонячних променів темної поверхні Землі. Цей період зазвичай збігається з початком цвітіння черемхи, яка увійшла в народні повір'я і прикмети завдяки своїй особливій привабливості. Осіннє потепління, іменоване в народі «бабине влітку», вчені пов'язують із зворотним явищем. Під час активного листопада сильно збільшується площа нагріву земної поверхні сонцем.
3
Існує думка, що ні похолодання настає в період цвітіння черемхи, а рослина підлаштовується під погодні явища. Пов'язано це з тим, що в холодну погоду блокується і різко скорочується розмноження найбільш небезпечних для квітів черемхи шкідників.
4
Доктор географічних наук Г. Ржеплінскій пов'язує цвітіння черемхи з періодами високої і низької Місяця. За його версією, в основу якої покладені дванадцятирічні спостереження за черемхою, вона зацвітає відразу після інтервалу високою місяця. Для цього періоду характерні всілякі антіціклоніческіх перетворення або прекрасна сонячна погода. Після ж настає інтервал низькою Місяця, а він завжди пов'язаний з циклонічних перетвореннями погоди: проходження фронтальних зон, опади і похолодання.
5
З цвітінням черемхи пов'язують і ряд інших прикмет. Вважається, що коли зацвітає черемха, слід сіяти пшеницю і просо, а також садити картоплю. Довгий період цвітіння говорить про велику активність бджіл протягом літа, що призводить до хорошого запилення і, як наслідок, великому врожаю злакових. А рясне цвітіння черемхи - провісник дощового літа.
Зверніть увагу
З черемхою пов'язані багато забобони. Наприклад, виросла з-під фундаменту будинку черемха призводить до сімейних сварок і великим негараздів.
Корисна порада
Період цвітіння черемхи вважається найкращим для лову жереха, щуки і ляща.