Як пофарбувати кімнату.

Замість того щоб довго шукати шпалери потрібного кольору або мучитися з побілкою стелі, всю кімнату можна пофарбувати фарбою. Підлога, стіни стеля - окремо або всі разом, «оптом». Залежно від поверхні, яку ви хочете обробити таким способом, інструменти і технології роботи будуть відрізнятися.
Вам знадобиться
  • Фарба, шпаклівка, грунтовка, валик, малярська кисть, лоток для фарби, драбина
Інструкція
1
Мабуть, практичніше буде почати зі стелі. Перш ніж приступити до фарбування, слід підготувати поверхню. Видаліть з неї старе покриття - стару фарбу або побілку. Ретельно вимийте стелю. Якщо є нерівності, обробіть їх шпаклівкою. Наносите її тонкими шарами і після висихання для створення абсолютно рівного покриття обробіть шкіркою. Потім покрийте стелю одним-двома шарами грунтовки. Залежно від цілей ви можете вибрати різні склади - ті, що відштовхують вологу або, наприклад, оберігають від обсипання старе покриття. Коли грунтовка повністю висохне, можна фарбувати стелю.
2
Використовуйте спеціальну фарбу для стелі. Найчастіше вони виготовлені на водній основі. Щоб не підкреслювати недосконалості стелі, краще використовувати матову фарбу. Найчастіше це склади білого кольору, але бувають і такі, які при нанесенні кольорові (щоб було зрозуміло, яку ділянку вже забарвлений, а який - ні), а після висихання стають білими.
3
Вибирайте валик з середньою довжиною ворсу - 4-8 мм. Для прокрашивания кутів і ділянок, прилеглих до стін, візьміть малярську кисть.
4
Починайте обробку стелі з кута, протилежного двері. Біля стіни використовуйте кисть, потім візьміть валик і офарблюйте стеля зигзагоподібними рухами. Якщо фарба хорошої якості, достатньо буде двох шарів покриття, нанесених перпендикулярно один одному.
5
Стіни кімнати перед фарбуванням оклейте спеціальними шпалерами під фарбування - склошпалерами, паперовими або флізеліновимі. Це дозволить вам до 10-15 разів змінювати колір стін, але залишити старе покриття. Стіну в цьому випадку варто підготовляти так само, як і стеля - очистити, зашпаклювати, заґрунтувати. Через кілька днів після наклеювання (коли висохне клей) шпалери можна фарбувати. Тут також використовується водно-дисперсійна фарба. Оскільки такі шпалери найчастіше рельєфні, для їх фарбування підходить валик з довгим ворсом. Наносите фарбу зверху вниз, повторно профарбовуючи незаповнені кольором ділянки.
6
Для фарбування дерев'яних підлог використовують масляну фарбу або спеціальні зносостійкі фарби для підлоги (алкідні, водно-дисперсійні емалі і ін.). Ретельно вимийте підлогу. Коли він висохне, покрийте його ґрунтовкою або оліфою. Приблизно через три дні (термін висихання грунтовки і оліфи дивіться на упаковці) можна фарбувати підлогу. Використовуйте для цього будь валик. Починайте з кута навпроти дверей - прокрасьте простір біля стіни пензлем, решту поверхні покривайте фарбою, розплющуючи її валиком вздовж напрямку дощок. Коли перший шар висохне, можна повторно покрити дошки фарбою.
Корисна порада
Якщо у вас немає можливості перед ремонтом винести меблі з кімнати, закрийте її поліетиленом. Ділянки поверхонь, на які фарба не повинна потрапити (стики стіни, підлоги і стелі), заклейте малярським скотчем.Чтоби на валику не скупчувалися занадто багато фарби, розкачайте його в малярському лотку - фарба рівномірно розподілиться по інструменту і не буде утворювати патьоки.
Забарвлення - найпростіший спосіб радикально оновити інтер'єр. Стіни, покриті водоемульсійною фарбою, доречні в будь-якому приміщенні, їм не страшна зайва вологість, високі або низькі температури. До того ж вони легкі в догляді - не накопичують пил, добре миються, а при необхідності їх колір легко оновити без будь-якої попередньої підготовки. Щоб привести стіни своєї квартири в порядок, необов'язково запрошувати ремонтну бригаду - все можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - фарба;
  • - малярний скотч;
  • - великий малярський валик;
  • - драбина;
  • - маленький валик на довгій ручці;
  • - маленька кисть;
  • - малярний піддон;
  • - волога ганчірка.
Інструкція
1
Водоемульсійна фарба набагато простіше в нанесенні, ніж масляна. Для початківця маляра вона підходить ідеально - легше наноситься на поверхню, не вимагає попередньої грунтовки, швидше сохне, на ній менш помітні сліди від кисті.
2
Вирішіть, потрібна вам глянцева або матова поверхня стін. Багато залежить від обраного інтер'єру. Врахуйте, що матова фарба здатна приховати незначні нерівності стін, а глянсова, навпаки, здатна їх підкреслити.
3
Підберіть відтінок самостійно або в спеціалізованому магазині за допомогою консультанта. Для новачка другий варіант переважно. Фахівці допоможуть не тільки визначитися з кольором, але і розкажуть про властивості кожної конкретної марки.
4
Перед фарбуванням наклейте малярський скотч на плінтуси, одвірки, стик стін і стелі.
5
Починайте з обробки великих поверхонь. Налийте в піддон трохи фарби і занурте в нього валик. Прокотите валик по піддону, щоб фарба покрила його максимально рівно. Якщо цього не зробити, на стіні можуть утворитися плями і лисини.
6
Починайте роботу, прокочуючи валик вгору і вниз і стежачи за рівномірністю покриття. Ділянки навколо дверних косяків і віконних рам пофарбуйте маленьким пензликом, діючи короткими пересічними мазками. Не занурюйте кисть в ємність більш ніж на третину, інакше можливі потекі.Чтоби забарвити верхню частину стін, користуйтеся драбиною або валиком з довгою ручкою.
7
Для забарвлення стіни за батареями знадобиться маленький валик на довгій ручці. Закрийте радіатор батареї плівкою і дійте акуратно, намагаючись не забруднити відкриті краї.
8
Просушите стіни і нанесіть другий шар фарби, слідуючи тією ж технологією. Для ідеального покриття може знадобитися і третій шар - це залежить від насиченості обраного відтінку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xSf_g2iUk_E
Корисна порада
Якщо фарба потрапила на батарею, підлогу або дверний косяк, одразу ж витріть її вологою ганчіркою. Інакше потім впоратися з нею буде складніше.