Як захистити собаку від паразитів.

Блохи - сущий кошмар для власників собаки. Вони ж не тільки тварині заподіюють незручності. Якщо ваш улюбленець підхопив бліх, негайно прийміть заходи до позбавлення від них. І надалі намагайтеся не допускати їх повторної появи. Для цього потрібно знати, як можна захистити собаку від паразитів.
Інструкція
1
Нашийник антиблошиний. Його легко використовувати. Вилікувати собаку від бліх, звичайно, з його допомогою вкрай важко, проте для профілактики це саме те. Але якщо у вашого вихованця довга густа шерсть, краще скористатися іншими способами. Крім того, антиблошиний нашийник може натирати шкіру собаки або просто не подобатися їй через специфічного запаху.
2
Шампуні проти бліх ефективно розправляються з цими комахами. Однак як профілактичний засіб вони не годяться, оскільки хімія в них все-таки міститься. Використовувати антиблошиний шампуні рекомендується лише в крайніх випадках. Без профілактики тут не обійтися.
3
Є також спреї проти бліх. Їх зазвичай купують господарі собак, яких проблематично купати. Використовувати спрей неважко - достатньо просто рівномірно обприскати їм шкіру тварини, уникаючи попадання на морду. Слідкуйте тільки, щоб собака не вилизувала себе до тих пір, поки спрей остаточно не висохне. Як і антиблошиний нашийники, спреї не рекомендується використовувати на вихованцях з довгою шерстю.
4
Спеціальні краплі в тюбиках. Для того щоб забезпечити свою собаку постійним захистом проти бліх, досить видавити кілька крапель в область холки тварини. Це засіб діють досить довго - 3-4 місяці.
5
Внутрішньом'язові ін'єкції використовуються тільки у виняткових випадках. Плюс - ін'єкції позбавляють собак не тільки від бліх, але також від шлункових паразитів і кліщів. Мінус - ін'єкції розраховані тільки на великих собак. Тому якщо ви власник невеликої декоративної собачки або тварини середніх розмірів, утримайтеся від цього. Краще використовуйте для свого улюбленця краплі або ошийник.
Корисна порада
Слідкуйте за самопочуттям вашого домашнього улюбленця. Чим раніше ви помітите, що пес відчуває якісь незручності, тим його швидше можна буде позбавити від бліх, а потім забезпечити надійним захистом проти паразитів.