Як вирити колодязь на дачі.

Колодязь на дачі просто необхідний, щоб ви мали можливість завжди користуватися свіжою чистою водою. Волога потрібна і для поливу рослин, і для побутових потреб людини. Якщо у вас на дачі немає водопроводу, спробуйте вирити колодязь.
Інструкція
1
Колодязь складається з кількох частин. Верхня частина називається оголовком, середня і найдовша - головним стовбуром, в ньому буде накопичуватися вода.
2
Оголовок виконує дві функції: захищає воду від попадання в неї бруду, пилу, трави, снігу і перешкоджає промерзання колодязя в холодний період. Дах може бути виготовлена з будь-якого водонепроникного матеріалу.
3
Найкращою формою для головного стовбура вважається кругла, але можна зробити і квадратну, прямокутну і шестигранную. Вода зберігається і збирається в водоприймачі, його глибина залежить від кількості рідини, споживаного на добу. Оптимальна глибина шару води - один метр. Якщо ви хочете побудувати колодязь в місці з маловодних грунтом, помістіть зону водоприймача на максимально можливу глибину.
4
Заздалегідь догляньте підходяще для колодязя місце. Джерело питної води повинен розташовуватися на відстані як мінімум 30 метрів від туалету, гнойових куп і т.д. Виберіть піднесене місце - це знизить ризик забруднення води. Колодязь не повинен знаходити ближче, ніж в трьох метрах від дачного будинку.
5
Щоб побудувати колодязь, спочатку виройте шахту і зміцните її. Глибина шахти і її зміцнення залежить від грунту. Бажано, щоб на ділянці, де ви копаєте яму, був твердий грунт. За допомогою екскаватора або будь-який інший будівельної техніки виройте необхідне поглиблення.
6
Коли шахта буде повністю готова, дно колодязя вирівняйте і відкачати зайву воду. Першу раму встановіть з найміцніших і товстих колод. Якщо грунт слабкий, під першу раму підкладіть великі камені.
7
Вертикально встановіть вінець, для більш точних результатів скористайтеся рівнем. Поверх першого вінця укладіть другий, щоб вони краще закріпилися, спресуйте верхню деталь ударами спеціального дерев'яного молотка. Шви між вінцями слід заліпити глиною.
8
Засипте дно колодязя шаром гравію і піску. Щоб уникнути перекосу зрубу, прибийте міцні дошки з внутрішньої сторони в кутах. Для маловодного грунту зруб повинен бути у вигляді шатра. Підземна частина колодязя готова. Тепер ви можете за своїм смаком побудувати надземну частину, вона може бути зроблена з каменю або дерева.
Зверніть увагу
Як вирити колодязь? 3.Якщо ділянка не пересушене, то під колодязь вибирають найвище місце. При такому розташуванні колодязя вірогідність забруднення найменша, оскільки за законами гравітації вся вода стікатиме від колодязя. 4.Колодец на дачі бажано розташовувати ближче до місця споживання води, це суттєво зменшить витрати з доставки води.
Корисна порада
Викопати колодязь на дачі можна двома способами: Перший спосіб. Перше кільце встановлюється на місце майбутнього колодязя і здійснюється виїмка грунту зсередини кільця з одночасним опусканням залізобетонного кільця. "Підводні камені" першого методу будівництва колодязя: щоб правильно вирити колодязь потрібні певні навички: виїмку грунту проводити з урахуванням рівномірного (рівного без перекосу) опускання кілець; при неправильному підкопі грунту під кільцями, можливий їх зажим або перекіс, що виправити ...