Як визначити різновид кліща. лосиний кліщ укус.

При укусі кліща важливо якомога швидше звернутися за медичною допомогою. Лікар перевірить, чи повністю видалено кліщ, після чого саму комаху буде передано на обстеження до лабораторії. За зовнішнім виглядом неможливо визначити, енцефалітний це кліщ чи ні. У лабораторії ж за допомогою високочутливого методу ПЛР буде виявлено РНК вірусу. До звернення до лікаря можна спробувати визначити різновид кліща, щоб з'ясувати, чи може в принципі цей вид бути переносником захворювання.
Інструкція
1
Переносниками кліщового енцефаліту, бореліозу та інших серйозних захворювань є два види кліщів: тайговий і собачий. Перший з них найчастіше зустрічається в Сибіру і на далекому Сході. В Європейській частині Росії поширений собачий кліщ. У тайгових кліщів червоне тільце з чорним малюнком. Собачі кліщі схожі на сірий мішечок, всі шість лапок і головка розташовані у них попереду.
2
Лосиний кліщ не є переносником енцефаліту, але в серпні, на який припадає пік активності цих комах, лосиного кліща часто плутають з тайгових. У нього плоске тільце, чіпкі товсті лапки, гострий хоботок, яким він проколює шкіру. Ці кліщі прагнуть залізти у волосся, звідки їх дуже складно витягнути. Літають вони дуже погано і недалеко. Крила їм потрібні тільки для того, щоб долетіти до лося або оленя. Після чого вони скидають крила, і вся їх подальша життя протікає на тілі цього лісового звіра. На людину лосині кліщі приземляються «помилково». Їхні укуси дуже болючі і неприємні. Але не несуть із собою небезпеку зараження енцефалітом. З тайговими кліщами їх плутають через особливості «скидати» крила. Якщо придивитися, у них 6 лапок, а не 8, і тільце їх за будовою ближче до мухи, ніж до таежному кліщу.
3
Працюючи в сільському господарстві або на дачі, також можна зіткнутися з різними видами кліщів. Так, на садових ділянках в травні і червні багато садівників зустрічаються з кліщами-краснотелка. Ці ґрунтові кліщі для людини не небезпечні. Вони не смокчуть кров, на людей і тварин не нападають, а паразитують в основному на рептилій і птахів. Інший поширений в сільській місцевості вид кліщів - гамазові кліщі. Їх розмір становить 0,3-4 мм, тільце жовтуватого кольору. Вдень вони, як правило, ховаються, а вночі нападають на домашніх птахів (курей та ін.). Також ці комахи можуть смоктати кров у гризунів. При контакті із зараженими птахами і гризунами людина може захворіти щурячою або пташиним кліщовим дерматитом. Люди, що працюють з зерном, можуть зіткнутися з амбарними кліщами. Їхні укуси викликають алергічну реакцію, роздратування, респіраторну симптоматику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XIxZfQsi6JY