Як рятуватися від весняної алергії.

Лопаються нирки на кущах і деревах, пробивається молода трава, всюди все цвіте. Яка краса навколо! Весна не дарма вважається символом відродження та оновлення. Але є люди, для яких прихід весни означає початок страждань. Це алергіки, що реагують на пилок деяких рослин. З настанням періоду цвітіння вони починають нестримно чхати і кашляти, у них сверблять і сльозяться очі, набрякає носоглотка, часом виникає сильний свербіж шкіри.
Інструкція
1
В деяких випадках, коли симптоми весняної алергії проявляються дуже сильно, від неї дійсно доводиться рятуватися, причому в самому буквальному сенсі слова. Таким людям лікарі-алергологи радять по можливості виїжджати на період цвітіння в більш високі широти, аж до Крайньої Півночі. Тобто пересидіти в безпечному місці той час, поки в повітрі знаходиться пилок-алерген. Але, звичайно, далеко не у всіх людей є така можливість. Тому, щоб весняна алергія не перетворила ваше життя в справжній кошмар, слід запам'ятати й виконувати нескладні умови.
2
Поменше знаходитесь на відкритому повітрі, особливо вранці, адже саме в цей час концентрація пилку досягає максимальних величин. Віконні отвори намагайтеся завішувати марлею і кілька разів на добу змочуйте її водою - так ви і забезпечите приплив свіжого повітря, і захиститеся від пилку.
3
винищували в будинку пил, не шкодуючи часу і зусиль. Адже саме на частинках пилу осідають частинки пилку - вашого найлютішого ворога. Робіть вологе прибирання, пилососьте килими та килимові доріжки. До речі, чим менше в вашому домі килимів, тим корисніше для здоров'я, адже вони справжнісінькі пилозбірники.
4
Взагалі, запам'ятайте: волога - ваш союзник в боротьбі з пилком. Можете сміливо гуляти після дощу, коли концентрація пилку в повітрі мінімальна. Частіше вмивайтеся, а також промивайте очі і носоглотку. Намагайтеся не рідше двох разів на добу приймати ванну або душ.
5
Якщо є можливість - сходіть до хорошого лікаря-алерголога. Якщо вдасться точно визначити, пилок якого саме рослини викликає у вас алергію, він порекомендує, як можна зменшити її прояви. Наприклад, тимчасово виключивши з вашого раціону деякі продукти, напої.
6
Пам'ятайте про антигістамінні препарати. Зловживати ними (як і будь-якими ліками), зрозуміло, не слід, але при необхідності, щоб зменшити симптоми сильної алергії, приймати їх не тільки можна, а й треба. Тим більше, що сучасні антигістамінні ліки діють ефективніше, ніж їх попередники, і при цьому не уповільнюють реакцію людини, не викликають у нього бажання заснути.