Як обробити ванну пластиковими панелями. оригінально обробити ванну кімнату пластиковими панелями.

Пластикові панелі - практичний і недорогий оздоблювальний матеріал. Вони відмінно підходять для ремонту у ванній кімнаті, їх легко монтувати самостійно. Колірна палітра панелей дуже широка, є зразки з різною текстурою, що імітує натуральні матеріали.
Вам знадобиться
 • - панелі ПВХ;
 • - планки для обрешітки;
 • - степлер зі скобами;
 • - будівельний ніж;
 • - додаткові елементи.
Інструкція
1
Для ванної краще купити світлі панелі або скомбінувати кілька кольорів та фактур. Підготуйте всі необхідні матеріали для ремонту: панелі ПВХ, дерев'яні планки для обрешітки, які просочені водостійким засобом, кріплення. Очистіть простір у ванній кімнаті.
2
Можна спробувати використовувати одночасно вузькі і широкі панелі, з малюнком і без нього, підганяючи їх за розміром стін. У цьому випадку ваш інтер'єр буде індивідуальним і оригінальним.
3
Планки кріпите до стін паралельно підлозі, між ними залишайте проміжки по 50 см. Обов'язково користуйтеся рівнем, щоб планки були прибиті однаково. Повісьте схил від стелі до підлоги, орієнтуйтеся на нього.
4
Куплені панелі ПВХ повинні полежати в кімнаті близько години, щоб вони не деформувалися відразу після монтажу. Матеріал повинен бути чистим і сухим, без пилу та сміття на стиках.
5
Починайте роботу від дверного отвору. Першу панель кріпите пазом у бік наступних елементів. Як кріплення використовуйте саморізи або скоби меблевого степлера. Дужки значно зручніший матеріал, вони практично непомітні, а працювати степлером дуже легко.
6
У ванній кімнаті багато перешкод: сантехнічне обладнання і кути. Щоб їх обробити якісно і акуратно, прикладіть панель і окресліть маркером місце зрізу. Для відрізання шматків використовуйте будівельний ніж.
7
Коли підійдете до кута, заміряйте прямий лінійкою відстань від крайньої панелі до решітки на наступній стіні. Нанесіть мітки на панель, з'єднайте їх по прямій і відріжте по лінії.
8
Щоб кути, краї і зрізи виглядали більш естетично і гармонійно, використовуйте додаткові елементи: фінішні напрямні, пластикові куточки (внутрішні та зовнішні), плінтуси, відливи. Ці деталі промазуйте попередньо водостійким клеєм, укладайте їх на місце через 15-20 хвилин.
Ось і прийшла пора приступати до ремонту у ванній кімнаті. І він повинен бути зроблений з розумом, адже ванна - це приміщення з високою вологістю і постійним перепадом температур. Тому підходити до обробки стін і стелі потрібно особливо уважно. Пластикові панелі підійдуть якнайкраще. По-перше, вони відрізняються невисокою вартістю, по-друге, за ними легко доглядати і мити, по-третє, вони легкі в монтажі.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брусок (або рейка);
 • - лобзик;
 • - перфоратор або дриль;
 • - саморізи;
 • - дюбеля;
 • - метр;
 • - рівень;
 • - пластикові панелі;
 • - протигрибковий препарат;
 • - герметик.
Інструкція
1
Першим ділом ретельно очистіть поверхню стін і стелі від залишків оздоблювального матеріалу, що відвалюється штукатурки, пилу і бруду. Керамічну плитку також доведеться видалити. Цим ви вивільните пару сантиметрів, і площа ванної кімнати після монтажу не зменшиться.
2
Почніть обробку ванної кімнати зі стелі. Багато господарів квартир по старинці воліють фарбувати стелю масляною фарбою, яка рано чи пізно почне кришитися і обсипатися під впливом вологи. Тому простіше створити підвісна стеля у ванній за допомогою пластикових панелей. Вони з'єднуються один з одним і спираються на раму, яка попередньо кріпиться до стелі та стін за допомогою саморізів. Завдяки такій обробці немає необхідності вирівнювати поверхню стелі, достатньо лише його обробити протигрибковим і гідроізоляційним розчином, які захистять стіни від впливу цвілі.
3
Обробіть стіни ванної кімнати протигрибковими або антисептичними засобами за допомогою валика. Потім візьміть дерев'яний брусок і відріжте лобзиком потрібний розмір рейки, який повинен відповідати ширині стіни. Закріпіть дерев'яну обрешітку на стіни за допомогою саморізів, для яких вже повинні бути просвердлені отвори і забиті дюбеля. При виборі матеріалу не економте, дерев'яні рейки повинні бути добре просушені і не повинні містити тріщин і сучків.
4
Почніть кріпити панелі з кута, поступово вкручуйте саморізи то по горизонтальній, то по вертикальній стороні з кроком приблизно 30-40 сантиметрів. Даний спосіб кріплення не дасть панелі тріснути або перекоситися від зайвого навантаження. В основному всі пластикові панелі йдуть з замковою системою кріплення. Тому не забувайте щільно скріплювати їх між собою до характерного клацання.
5
Шви між пластиковими панелями рекомендується закласти водонепроникним матеріалом (герметиком або силіконом). Обробка швів є обов'язковою процедурою. Завдяки цьому ви зможете захистити дерев'яну обрешітку від гниття. Після закінчення обробки ванної кімнати по необхідності прикріпіть пластиковий плінтус по підлозі.