Як швидко почистити рибу. Як почистити солону рибу.

Чистка риби - заняття непросте, що вимагає часу і терпіння. До того ж після такої роботи вас чекає ще одна неприємна обов'язок - прибирання кухні від луски. Однак можна спростити і прискорити процедуру чищення риби. Спробуйте кілька способів - один з них вам неодмінно підійде.
Вам знадобиться
  • - короткий гострий ніж;
  • - міцні гумові рукавички;
  • - металева терка;
  • - окріп;
  • - столовий оцет.
Інструкція
1
Найлегше чиститься свіжа, а краще - жива риба. Її необхідно оглушити, розрізати тушку між грудними плавниками і дозволити крові стекти. Після цього, не відкладаючи, беріться за чистку. Непогано очищаються і охолоджені або заморожені тушки. Найскладніше розлучаються з лускою екземпляри, довго пролежали в холодильнику і злегка підсохлі.
2
Для прискорення процесу обдайте тушку окропом. Не занурюйте рибу в гарячу воду - короткого «душа» цілком достатньо. Якщо вам належить очистити кілька рибин, тримайте їх у ємності, наповненою теплою водою з додаванням столового оцту.
3
Почніть чистку, рухаючись від хвостового плавця до голови і від спини до черевця. Великі тушки можна звільнити від луски за допомогою терки. Міцно тримайте рибу за хвіст і робіть плавні, але сильні рухи, намагаючись не пошкодити шкіру. Ділянки біля хвоста можна дочистити гострим ножем. Таким чином легко чистити судака, щуку, окуня і інші породи з дрібною і жорсткою лускою.
4
Щоб луска не розлітаються по всій кухні, спробуйте чистити рибу, зануривши її у воду. Однак таким чином легко порізатися. Одягніть міцні гумові рукавички з ребристою внутрішньою поверхнею - ними можна тримати тушку, не боячись, що вона вислизне.
5
дрібний окунь зручно чистити пальцями, без участі ножа. Обшпарте тушку окропом і знімайте луску, швидко рухаючись проти її зростання, від хвоста до голови. Постарайтеся не травмувати шкіру риби - вона необхідна для збереження соковитості продукту при його подальшому приготуванні.
6
Якщо ви плануєте робити рибне заливне, готувати фарш або начинку для пирога, шкіркою риби цілком можна пожертвувати. Помістіть тушки в морозилку на ніч. З замороженої і трохи відтанула риби луска знімається разом зі шкірою без особливих зусиль.
7
Камбалу краще не чистити, а звільнити від шкіри, знявши її з тушки панчохою. Після невеликого тренування процес піде дуже швидко. Зробіть невеликий надріз в районі хвоста і одним різким рухом зніміть шкірку.