Як почати в'язати мережу. навчиться віза рибальські мережі.

Використання рибальських сіток регулюється державою. Так, з початку 2013 придбати їх в Росії буде можна тільки за спеціальним дозволом. Любителям знадобиться вміння в'язати сітчасті полотна за старими рибальським схемами. У домашніх умовах можна виконати різні вироби - від дозволених законом снастей (наміток, підйомників, кошів, саків і т.д.) до старих добрих сумок-«авосек» і оригінальних дизайнерських предметів.
Вам знадобиться
  • - міцна нитка;
  • - човник;
  • - шаблон;
  • - схема сітчастого полотна;
  • - шнурок;
  • - опора (гак, цвях).
Інструкція
1
Підберіть відповідні нитки для в'язання мережі - однакової товщини, міцні і еластичні. Залежно від вашої задумки, вони можуть бути лляними, бавовняними, шовковими. Можна відвідати магазин для рибалок і купити котушки спеціальних рибальських ниток з капрону (типу «Петроканат» або Оsttex).
2
Намалюйте схему сітчастого полотна. Воно складатиметься з перехресних ниток, які скріплюються між собою вузликами. Кожна осередок має чотирикутну форму. Кількість складових в кожному ряду вибирайте індивідуально, залежно від розміру виробу.
3
Приготуйте човник - довгу і плоску голку, яка допоможе правильно розміщувати робочу нитку і зав'язувати вузли. Ширина інструменту - приблизно 3 см, довжина - 20 см. Якщо ви не знайдете це пристосування в рибальському магазині, його можна випиляти з листа тонкого і міцного пластику. Повітряне вушко намалюйте маркером і постинаєте стамескою.
4
Зробіть шаблон для осередків - пластикову або дерев'яну платівку довжиною 10-12 см. Готові петлі сітки будуть насаджуватися на неї, як на в'язальну спицю. Довжина одного витка робочої нитки навколо шаблону буде дорівнювати подвійному розміру осередку сітчастого полотна.
5
Почати в'язання мережі можна за допомогою допоміжного шнурка. Зробіть на кінчику нитки петлю невеликого розміру, в яку буде проходити човник. Введіть в неї шнур і зв'яжіть кінці в кільце (перший вузол).
6
Отриману велику петлю підвісьте на опору (гачок, цвях) і приступайте до послідовних затягування вузлів. Ці операції ви будете повторювати багаторазово - до верхнього ряду осередків полотна підв'язувати нижній і т.д.
7
Накиньте робочу нитку на шаблон і пропустіть човник в петлю з шнура. Підтягніть пластинку до першого вузла і затягніть наступний. Дійте в такій послідовності: захопіть останні 2 нитки, які тягнуться вгору; затисніть їх на кромці шаблону середнім і великим пальцями; накиньте нитку з-під великого на вказівний палець.
8
У вас утворилася петля. Проведіть крізь неї човник (він пройде поверх нитки на вказівному пальці); затягніть вузол на верхній кромці пластинки. З одного боку нового вузлика буде великий, з іншого - середній палець. За цим зразком виконуйте перший ряд. Коли на платівці утворюється 5-6 петель, скиньте їх з лівого краю і продовжуйте роботу.
9
зв'яжіться потрібну кількість петель, згідно ширині майбутнього виробу. Після цього зніміть шнурок з опори і розгорніть сітчасте полотно. Вийміть шаблон і приступайте до виконання наступного ряду. Рухайтеся зліва направо. Продовжуйте плести мережу, поки не отримаєте полотно потрібної довжини.