Як змайструвати лякало.

Уже давно минули ті часи, коли городнє опудало призначалося тільки лише для відлякування птахів. Сучасні садівники і городники використовують цей садовий інвентар в якості оригінального прикраси ділянки. Змайструвати лякало своїми руками нескладно.
Вам знадобиться
  • - дві довгі прямі палиці;
  • - цвяхи;
  • - дріт;
  • - солома, синтепон, вата, поролон, старі ганчірки;
  • - гудзики, акрилові нитки, кольорові пластикові баночки;
  • - чорний і червоний маркер;
  • - капронову панчоху;
  • - одяг для лякала (сорочка, штани, спідниця, чоботи, рукавички)
Інструкція
1
Накладіть один на одного два дерев'яних жердини таким чином, щоб вийшов хрест. Якщо ви плануєте зробити пугало висотою з людський зріст, простежте за тим, щоб відстань від верхівки вийшла фігури до перетину палиць склало приблизно 30 см. Для того щоб надалі вам було легше закріпити на пугалом спідницю або брюки, додайте до хреста ще одну невелику горизонтальну перекладину.
2
Починайте виготовлення самого лякала з голови. Для цього вам можуть знадобитися як традиційна солома, так і найнесподіваніші матеріали. Ви можете виготовити голову ляльки з пластикової пляшки, гарбуза, невеликої подушки, наволочки, набитою поролоном, пінопластом або ватою. До голови прикріпіть капелюшок, кепку, шапку або панаму.
3
Очі пугалу зробіть з великих гудзиків, кольорових пластикових баночок від майонезу або йогурту, не вигоряють на сонці, або вишийте їх кольоровими акриловими нитками. Не забудьте про вії. Їх ви можете намалювати чорним фломастером.
4
Засунув всередину капронової панчохи невелику грудочку синтепону або поролону, ви отримаєте об'ємний фактурний ніс городньої ляльки. Рот ви можете намалювати на обличчі лякала червоним маркером або вишити рожевими нитками. Волосся зробіть з мочалки, оксамитового паперу, оздоблювальної бахроми або пряжі. Поекспериментуйте над зачіскою: заплетене ляльці косички в народному стилі або зробіть їй модний ірокез.
5
На горизонтальну палицю надіньте сорочку чи блузку, застебніть її на гудзики і щільно набийте соломою, сухими листям, старими ганчірками або синтепоном. Для того щоб наповнювач не випав, низ сорочки зав'яжіть міцної мотузкою або гумкою.
6
Тепер надіньте на пугало штани. Зробіть це так, щоб в одну штанину була просунути вертикальна палиця - основа, а інша штанина вільно бовталася. Спідницю надіти набагато простіше, для цього достатньо натягнути верхній її край на нижню горизонтальну палицю каркаса. Набейте штани або спідницю чим завгодно: соломою, синтепоном, ватою, старими ганчірками.
7
Низ набитою сорочки або блузки заправте в брюки або спідницю. Талію лякала прикрасьте декоративним поясом, в якості якого використовуйте легкий нашийний хустку, шкіряний або текстильний ремінь або пояс від старого плаща, халата або пальто.
8
На руки пугалу надіньте робочі рукавиці або ганчіркові рукавички, набиті синтепоном, соломою або поролоном, а ноги взуйте в старі кросівки, черевики або чоботи.
9
Дуже оригінально виглядає лякало, одягнене в комплект яскравою спецодягу, в діловий костюм з краваткою на шиї, в спортивний костюм і навіть в саморобний весільне плаття.