Як ловити рибу влітку.

Досвідчені рибалки з нетерпінням чекають приходу літнього сезону, щоб із задоволенням виїхати на водойму. Адже саме в літні місяці з успіхом ловиться велика і маленька рибка. Якщо ви ще зовсім недавно долучилися до риболовного племені і не зовсім впевнено почуваєте себе на водоймі зі снастями, озбройтеся корисними порадами та рекомендаціями. Адже рибалками не народжуються, ними швидше стають.
Вам знадобиться
  • - телескопічне вудлище;
  • - котушка з волосінню;
  • - грузило;
  • - приманка.
Інструкція
1
З точки зору досвідчених рибалок, лише кінець і початок літнього періоду можна вважати сприятливим часом, коли ви, безсумнівно, отримаєте насолоду від риболовлі, а не від перебування на лоні природи. В інший же час можна розраховувати лише на нерегулярні спалахи клювання, викликані з особливостями життєдіяльності риб і атмосферного явища. Переважно ловити рибу в ранній час (до полудня) і ввечері (після п'яти годин і до самих сутінків). Незалежно від часу можна спробувати закинути вудку після грози або сильної зливи. Результати вас можуть дуже порадувати.
2
Якщо ви початківець риболов, то ваша мета - зловити хоч яку-небудь рибку. Щоб знайти упевненість в собі і набити руку, почніть з лову звичайних пічкурів. Для цього вам будуть потрібні проста поплавочная вудка і гнойові черв'яки в якості насадки. Відмінно підійде опариш або мотиль. Виберіть неглибоке місце з піщаним гладким дном і швидкою течією (це може бути коса або бистрина біля мосту).
3
Головна умова - приманка повинна тягнутися по дну за допомогою течії. При першій покльовці зробіть своєчасну підсічку і витягніть рибу з води. Деякі види риб дуже люблять плавати в каламутній воді, тому якщо вона тепла, зайдіть по коліно і підніміть каламуть. Даний вид лову досить захоплюючий і винагороджується зазвичай товстими піскарями. До речі, головень і лящ воліють плавати в каламутній воді.
4
В кінці липня-початку серпня можна без привади і прикорму виловити відмінні екземпляри головня, жереха, уклейки і красноперки нехитрим способом, який зажадає від вас максимум реакції і мінімум оснащення. Вам буде потрібно довге вудилище (телескопічне) з пропускними кільцями, оснащене інерційною котушкою з волосінню, середнім гачком і грузилом. В якості насадки використовуйте метеликів, коників або навіть маленьких жабенят.
5
Насадите приманку на гачок так, щоб можна було з упевненістю підсікати навіть при найменших поклевках. Даний спосіб практикується біля шлюзів і гідроелектростанцій, на струмках, річках та інших водоймах. Приманка опускається у воду і захоплюється течією, вимотуючи волосінь з барабана. При відпустці або при підмотуванні волосіні можуть послідувати сильні клювання у вигляді різкого удару.
Риболовля, яка протягом довгого часу залишалася для багатьох людей тільки хобі. Сьогодні, вона набуває статусу виду спорту, є прикладом активного проведення часу. Щоб стати успішним рибалкою, недостатньо базових знань і навичок. Справжній майстер рибної ловлі повинен весь час удосконалювати свою техніку, застосовувати новітнє обладнання, підкорювати нові водойми.
Інструкція
1
Осіння рибалка особливо складна, тому що риба йде подалі від берега, де утворює великі зграї. Йдучи на глибину до 10 метрів, риба стає важкодоступною, тому лише рідкісні цінителі подібного полювання розраховують на клювання пізньої восени . Збираючись восени зловити рибу, слід заздалегідь придбати човен.
2
Для початку потрібно ехолотом виявити «рибні» места.Далее необхідно зафіксувати човен, при цьому, головне, не злякати рибу.
3
Користуватися приманкою теж потрібно вміло. Виготовляють її з дрібної, легкої суміші (базової прикормки, купленої в магазині) у вигляді декількох десятків кульок. Підгодовувати потрібно кожні 10 хвилин. Риба, слідуючи за підгодовуванням, опускається на дно, після чого її можна ловити традиційним способом.
4
Годівницю з прикорму слід спускати з більш високого борту. Наповнювати її потрібно декількома сортами кормів, придбаних раніше в магазині. Висівки також служать прекрасним засобом прикормки. До складу приманки може входити кукурудзяна мука, глина і навіть хліб.
5
Ловлю найкраще здійснювати на метр нижче скупчень риби. Годівниця вертикально звисає, її НЕ забирає течією. Поступово потрібно опускати підгодовування в нижні течії, щоб добиратися до глибинних видів риби. Дотримуючи всі ці правила, можна домогтися ефективного та довготривалого кльову.
6
Якщо клювання припиниться або ослабне, помацайте годівницю, зробіть їй кілька обертальних, колоподібними рухів, щоб підсилити поширення прикорму. У разі затихання кльову, потрібно трохи поворушити годівницю, щоб з неї просочився прикорм.
7
Тепер трохи про час клювання. Восени важливо користуватися моментом, кожним видом риби відповідає особливий період найбільшої клювання. Краще приїжджати до водойми пізнім ранком, ближче до полудня, іноді в другій половині дня. Деякі особини подлещика і густери клюють ввечері в районі чотирьох-шести годин. Зниження і припинення клювання очікується за кілька годин до заходу сонця.
8
Використовуючи поради, наведені вище, і особистий досвід, можна добитися відмінного клювання і в осінні місяці. З часом, осіння рибна ловля доведеться вам до душі і стане новим життєвим захопленням. Дивовижне, і в той же час приємне властивість осінньої рибалки - відсутність конкуренції, адже не кожен рибалка наважиться ризикнути і спробувати щастя напередодні зими.