Як ловити рибу на спінінг.

Спінінгова ловля риби вважається одним з найбільш захоплюючих і цікавих методів риболовлі. При знанні повадок і звичок хижих риб, вмілому зверненні зі снастями риболовля на спінінг виявляється досить результативною. Тому даний вид лову залучає велику кількість прихильників і отримав широке поширення серед рибалок. Так як же правильно ловити рибу на спінінг?
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - котушка з волосінню;
  • - грузило;
  • - приманка (воблер, джиг або блешня);
  • - поводок;
  • - подсачік.
Інструкція
1
Новачок-риболов, придбавши в магазині спиннинговую снасть і вийшовши на водойму, що не освоївши елементарних прийомів, розчаровується після безуспішних спроб зловити рибу. Між тим, техніка закидання і ловля не представляє нічого складного, потрібно тільки спочатку зрозуміти всі принципи і підготувати правильно снасть, а також освоїти техніку закидання. Спінінгова снасть складається з вудилища з кільцями і котушки з намотаною волосінню. Пропустіть волосінь через пропускні кільця і після її виходу через останнє кільце прикріпіть поводок, приманку (блешню, воблер, джиг) і грузило, якщо це необхідно.
2
Перш ніж приступити до закидання, візьміть однією рукою вудлище в нижній частині і утримуйте пальцем барабан котушки від обертання. Потім прийміть зручне для вас положення і занесіть вудилище назад, зробіть помах, посилаючи тим самим грузило вперед. У самий момент розмаху звільніть котушку від держателя і надайте приманці можливість вільного польоту. В цей момент вона захопить за собою блешню, змотують з барабана.
3
Діяльність закидання залежить в першу чергу від початкової швидкості польоту, що повідомляється силою корпусу і рук риболова за допомогою вудилища спінінга. Під час лову спінінгом рибалка повинен постійно перебувати в русі, обходячи в цей час берега озера або річки, виглядаючи найбільш сприятливе місце для закидання і полюючи за рибою.
4
Найголовніше при лові риби на спінінг - закинути приманку, що імітує рух хворий або пораненої риби в потрібне місце водойми. Рух гнучкого кінчика вудилища дасть вам знати, що риба заковтнула приманку. Не здійснюйте різких рухів при виведенні й витягуванні риби, це може привести до поломки вудилища або просто напросто ви порвете губу спійманої риби, і вона піде. Використовуйте подсачік для витягання риби з води.
5
Слід вибрати правильне місце для забросов, так як наявність твані й інший густий рослинності може спричинити за собою те, що приманка заплутається і таким чином, можна порвати волосінь або зламати частину вудилища. Небажано також наявність близько вас кущів або дерев, так як при закиданні можна зачепити приманку за гілки.
Великою популярністю серед рибалок користується ловля на спінінг. Це один з найбільш поширених способів лову хижої риби на природні та штучні приманки. В якійсь мірі риболовля на спінінг нагадує полювання і вимагає певних знань і навичок. Щоб ловля риби була успішною, спінінгіст повинен швидко орієнтуватися на водоймі і, звичайно ж, володіти технікою закидання.
Вам знадобиться
  • - спінінг;
  • - приманка;
  • - підсак;
  • - багорик.
Інструкція
1
Оберіть місце для лову. Рухайтеся повільно, краще йти проти течії річки, ступайте м'яко, не тупаючи, щоб не злякати рибу. Вибираючи місце, подумайте про те, чи є тут риба, чи зручно робити приманку і чи зможете ви, в разі чого, витягнути улов. Якщо виникне необхідність спускатися до води, обов'язково переконайтеся, чи зможете ви потім піднятися назад.
2
Тепер можна переходити безпосередньо до лову. Зробіть перший закид назустріч течії, потім проведіть блешню біля берега повз валунів, корчів, заростей очеретів та інших рослин-водолюбів. Далі зробіть другий закид, провівши блешню трохи далі від берега, з кожним закидом опускаючи її якомога нижче до дна. Для цього починайте підмотувати волосінь через кілька секунд після того, як блешня виявиться у воді.
3
Коли риба клюне, щоб не упустити улов, робіть підсічку при кожному підозрілому поштовху - енергійний ривок вершиною спінінга в сторону або вгору. Під час виведення риби тримаєте спінінг під кутом 45-60 градусів до горизонту. Якщо впіймалася невелика риба, підтягуйте її до себе, енергійними обертаннями рукоятки котушки. Витягніть улов за допомогою подсачка або вхопившись за грузило в повідця.
4
Якщо риба велика, перед виведенням її потрібно втомити. Не поспішаючи, поставивши котушку на гальмо, підтягуйте рибу до берега. При сильному ривку дайте їй стягти кілька метрів ліски, в цей момент спрацює гальмо-тріскачка. Проробляйте цю процедуру доти, поки риба не припинить опір. Щоб витягти улов, використовуйте багорик. Однією рукою утримуйте рибу на спінінгу і натягнутій волосіні, енергійним рухом багорика зачепите її біля голови і витягніть на берег.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не кладіть спінінг на землю, ви можете випадково наступити і засмітити котушку або зламати його. Краще покладіть його на гілки чагарнику або притулите до дерева. Переходячи на нове місце лову, тримайте спінінг вертикально, а при русі через зарості - горизонтально, вершиною вперед. Будьте обережні на березі річки в перші дні паводка, так як схил може бути прикритий скоринкою підсохлого мулу, під яким знаходиться глина. Необережно ступивши, можна скотитися в воду.
Корисна порада
Переходячи на нове місце, щоб не пошкодити снасті, зачепите блешню за диск барабана котушки або за кронштейн, натягніть волосінь і поставте котушку на гальмо. Закінчуючи ловлю, обов'язково розберіть снасть, укладіть спінінг в чохол, а решта приналежності в коробку, яку потім покладіть в рюкзак. Щоб блешня не зачепило за підводні предмети, проводите її при верховому закиданні швидше, а при низовому - повільніше.