Як вибрати мотор для надувного човна. переробляємо транец для надувного човна.

Отже, ви придбали надувний човен і задумалися про вибір мотора. Як визначити, який саме човновий мотор вам потрібен? Зробити правильний вибір вам допоможуть наступні рекомендації.
Інструкція
1
Оскільки при виборі двигуна для надувного човна важливу роль має вагу, є сенс придивитися до 2х-тактним моторам - вони трохи легше 4х-тактних. До того ж, якщо раптом станеться поломка двигуна, його можна буде віддати в ремонт місцевим умільцям, а не везти в спеціалізовану майстерню. Ще одна перевага 2х-тактних човнових моторів - їх легке транспортування.
2
Вибір потужності підвісного мотора є дуже відповідальним завданням, оскільки від її правильного рішення залежать економічність і безпеку експлуатації. При виборі потужності двигуна для надувного човна слід враховувати її довжину. Наприклад, мотор потужністю 15л/с підходить для човнів довжиною 3,4-3,6 м, 18 л/с - для човнів довжиною 3,5-3,8 м. Відповідно, якщо човен коротше 3,4 м, то мотор до ній краще вибрати слабкіше 15 л/с.
3
Ви можете самостійно розрахувати потужність мотора для човна. 1 л/с може витягнути на глиссирование 30 кг. Значить, слід прикинути суму маси човна, багажу, пасажирів, а потім розділити отриману суму на 30. В результаті виходить необхідна для виходу на глісер потужність мотора.
4
При виборі потужності двигуна слід визначитися, скільки людина буде перебувати в цьому човні. Якщо ви рибалите один, може вистачити і мотора малої потужності, але якщо з вами на риболовлю за компанію відправився друг, то цей мотор вже не зможе вивести на глиссирование човен. Ще одна важлива причина враховувати кількість осіб - це вага підвісного човнового мотора. Чим він потужніший, тим важче. Відповідно, тягати його одному з машини до човна і назад, а також самостійно встановлювати важкий мотор на транец буде проблематично.
5
Не варто брати максимальну потужність для човна, яка вказана виробником: часто виробники завищують цю цифру, тому експлуатувати надувний човен з таким підвісним мотором небезпечно. До того ж при експлуатації занадто потужного двигуна існує ризик пошкодження транца, через що доведеться ремонтувати човен.
6
Вибираючи виробника моторів для човна, слід враховувати, що імпортні по всіх параметрах суттєво перевершують вітчизняні. Все імпортні мотори приблизно однаково хороші, тому не варто занадто замислюватися над вибором бренду. Хоча американські та японські двигуни по своїх характеристиках трохи краще європейських, це не принципова різниця.
Після того, як рибалка зі звичайною гумового човна стає не такою захоплюючою, багато рибалок замислюються про придбання човнового мотора . Саме наявність мотора дозволяє добувати справжні трофеї з великих глибин. Для успішної риболовлі човен з мотором просто необхідна.
Вам знадобиться
  • Човен з транцем під мотор
  • Магазини
Інструкція
1
Перш, ніж вибирати мотор, потрібно ретельно вивчити характеристики човна, на яку планується установка мотора . Потужність купованого мотора можна визначити одним фактором: наявністю можливості глиссирования. Якщо човен може глиссировать (тобто рухатися на великій швидкості так, що над поверхнею води дно човна підводиться), то мотор слід вибирати великої потужності. Якщо ж редіме глиссирования в човна немає, то встановлювати потужний мотор не має сенсу. Також, якщо у човни спочатку передбачена установка мотора , в паспорті зазвичай вказана рекомендована потужність встановлюваного мотора .
2
Тепер потрібно визначитися в тактовій частоті моторів. Двотактні двигуни легкі за вагою, найбільш поширені і найчастіше використовуються. Чотиритактні важче, але і функцій можуть виконувати більше. Такий мотор має підвищену економічність, працює набагато тихіше, ніж двотактний, і менше вібрує при роботі. Цей фактор дуже важливий при риболовлі.
3
Після цього потрібно вибрати довжину "ноги" гвинта, так називають частини двигуна (трубу, обтічник редуктора і виступаючий з нього вал гребного гвинта). Довжина повинна бути оптимальною для оптимального заглубления гребного гвинта і вихідного отвору вихлопу. Чим гвинт буде глибше, тим двигун працює ефективніше, але з'являється небезпека пошкодження гвинта об мілину. І навпаки, чим гвинт вище, тим можность його буде менше. Також розмір "ноги" залежить від висоти транца. Для надувних човнів або човнів з транцем можна брати мотори з короткою або звичайною "ногою" (позначення S). Якщо у вас велика човен, катер або невелика яхта, можна встановити мотор з "ногою" збільшеного розміру, маркування L.
4
Залишилося тільки виписати всі необхідні характеристики для вашого мотора і прийти в магазин за найбільш підходящим мотором для вашої човни. Приємного придбання!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wlNgYIH5Iwo
Корисна порада
Обов'язково ознайомтеся з інструкцією мотора, з послідовністю і тривалості етапів обкатки. Правильна експлуатація значно продовжить ресурс двигуна.