Як шити покривала для ліжок. Як обробити край покривала.

Якщо у продажу нема покриття, підходящого до інтер'єру вашої кімнати або розміром ліжка, можна зшити це виріб самостійно. Тут від вас будуть потрібні лише навички раскройки прямокутних деталей і прокладання простий строчки на швейній машинці.
Вам знадобиться
  • - матеріал для лицьової сторони;
  • - матеріал для виворітного боку;
  • - ножиці закрійні;
  • - нитки відповідного кольору;
  • - швейна машинка;
  • - елементи для декорування (стрічки, тасьма, шнурок).
Інструкція
1
Виберіть тканину, з якої ви збираєтеся зшити покривало. Оптимально, якщо його зовнішня сторона буде виконана з якісного красивого сукна, а виворіт можна зробити простіше, бажано з натуральної нескользящей тканини, щоб виріб не покидало поверхню ліжка. Крім того, ви можете виконати покривало в техніці пейчворк, для цього попередньо зшити лицьову сторону з безлічі кольорових клаптиків.
2
Поперіть тканину в тому режимі, в якому ви будете обробляти його після того, як зшиєте покривало. Це запобіжить усадку матеріалу надалі.
3
Виміряйте ліжко. Для зручності ви можете нанести розміри на схематичне зображення цього предмета інтер'єру.
4
Подумайте, яка форма покривала необхідна саме вам. Найпростіший варіант - звичайний прямокутник з обробленими краями. Ви також можете ускладнити завдання і, якщо конструкція ліжка дозволяє, зшити покривало з бортами по периметру. В цьому випадку крім прямокутника розміром з поверхню спального місця вам буде потрібно додаткова прямокутна. Її довжина відповідає сумі довжин трьох сторін, які будуть закриті полотном.
5
Розкроїте матеріал. Якщо ширини полотна не вистачає, стачайте дві смужки тканини, стежте за напрямком нитки основи і качка. Якщо ви шиєте покривало з бортами, спочатку стачайте між собою деталі з лицьової тканини і з виворітного. Пам'ятайте, що до знятим розмірами необхідно додати по кілька сантиметрів з кожного боку на шви і на білизну.
6
Декоруйте поверхню покривала. Ви можете вишити на ній візерунки, пристрочити стрічки або мереживо. Якщо ви хочете зробити стьобана покривало, краще прокласти строчку після того, як лицьова і виворітна сторони будуть зшиті між собою.
7
Сшейте між собою лицьову і виворітну деталі. Залиште невеликий отвір, щоб вивернути покривало.
8
Прикрасьте краю покривала. Ви можете використовувати декоративну тасьму або мереживо. Ще одним варіантом обробки країв є оформлення за допомогою косою бейки.