Як зшити покривало на ліжко.

Ліжко - це найпомітніший предмет в спальні, тому покривало на ложе повинно бути стильним і приємним. Це, звичайно, не дефіцитне виріб, але фірмова магазинна продукція відлякує своєю ціною, а дешеве покривало не варто брати через його низьку якість. Набагато дешевше вийде, якщо купити гарне полотно і зшити комплект на ліжко самостійно.
Вам знадобиться
  • - щільна красива тканина;
  • - коса бейка та інші декоративні елементи;
  • - нитки;
  • - голки;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Коли будете вибирати тканину для покривала, зверніть увагу і на декоративні елементи, які зможуть прикрасити ваше виріб. На прилавках магазинів швейної фурнітури є великий вибір різноманітних кантів, тасьми, воланів, бахроми, шнурів і кистей. Тканина для вироби підбирайте щільну, що не пухку, такий матеріал добре тримає форму і працювати з ним значно легше.
2
Подивіться на ширину полотна, порахуйте, скільки смуг вам знадобиться. Це буде залежати і від моделі покривала. Якщо звисають частині ви будете пришивати окремо, роблячи збірку, тканини піде більше. Зараз у моді покривала, які як би великі для ліжка. Тобто виріб закриє ложе і буде лежати на підлозі. Ретельно виміряйте параметри ліжка і по ним розрахуйте метраж відрізу тканини.
3
Для пошиття моделі з окремою воланом візьміть довжину і ширину матраца і додайте по три сантиметри на припуски швів. Щоб оборка вийшла пишною, помножте її довжину на два. Зазвичай в головах оборку НЕ пришивають, тому вам потрібно скласти дві довжини матраца і його ширину.
4
Якщо вам потрібно зшити два шматки тканини, стежте за напрямком і поєднанням малюнка. Зшийте оборку в одну смугу. Зрізи полотна оборки краще обробити косою Бейко контрастного або одного кольору з матерією покривала.
5
Обробіть зрізи основного полотна оверлоком або «зигзагом». Зберіть оборку на дві «живих нитки» на відстані 1.5-2 сантиметра один від одного. Стягуючи нитки, слід регулювати деталь по довжині. Приколіть оборку до полотна і приметайте її.
6
Пристрочите деталь на машинці. Зріз в головах теж можна обробити косою Бейко. Для більшої декоративності шви, якими ви Прітачать оборку до полотна, можна прикрасити крученим шнуром або кольоровою тасьмою. До куточкам покривала пришити важкі кисті.
7
Щоб отримати стильний комплект на ліжко, зшийте і кілька наволочок з тієї ж тканини, що і покривало.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=60BCFuxSAYU