Як зробити розвиваючі ігри.

У перші роки життя дитини важливо приділити особливу увагу розвитку його дрібної моторики, колірному сприйняттю, розумінню відповідності форми і розміру предмета. Всі ці навички найлегше прищеплювати за допомогою ігор, при цьому всі необхідні предмети можна виготовити самостійно.
Вам знадобиться
  • - пластилін;
  • - картон;
  • - олівцем клей, клей «Момент»;
  • - серветки;
  • - тканину і хутро;
  • - ножиці;
  • - двосторонній скотч;
  • - журнали;
  • - магніти.
Інструкція
1
Використовуйте пластилін і кольоровий картон. Виріжте кольорові деталі, наприклад крила метелика або контур зеленого дерева. Приклейте елементи на картон. Скачайте з кольорових шматочків пластиліну невеликі кульки діаметром 4-7 мм, помістіть їх в блюдця або кришки від баночок дитячого харчування. Запропонуйте малюкові прикрасити картонне зображення точками. Якщо дитина ще дуже малий, покладіть один пластиліновий кульку на малюнок, візьміть вказівний пальчик у свої руки і акуратно розплющите. Створення такої гри займе у вас не більше 10 хвилин, коли малюк освоїть її, можна запропонувати йому приклеювати до картону пластилінові ковбаски. Якщо з якоїсь причини дитина не любить заняття з пластиліном, розірвіть кольорові серветки і скачайте з невеликих шматочків м'які кульки. Їх можна приклеювати на олівцевий клей.
2
Підберіть кілька відрізків тканини і штучного хутра. Важливо, щоб матеріал був різним за фактурою і кольором, це дозволить дитині зрозуміти різницю між м'яким і жорстким, однотонним або кольоровим. Відокремте від двостороннього скотча захисну плівку, помістіть матеріал на нього. Виріжте різні фігури - прямокутники, кружечки, сердечка, зірки і квіти. Запропонуйте малюкові відокремити другий захисний шар і приклеїти фігури на поверхню, наприклад на дошку для творчості. Якщо скотч досить якісний, ви зможете кілька разів відокремити елемент і приклеїти його знову. По ходу заняття розкажіть дитині про назви фігур і кольорі.
3
Виріжте з журналу різні картинки і приклейте їх на картон. Хлопчикам, безумовно, сподобаються машинки з журналів про продаж авто, а дівчатка оцінять платтячка або сумочки. Перемішайте картки і запропонуйте малюкам помістити предмети одного кольору в різні ємності, наприклад кошики або контейнери. Так вони, по-перше, швидше запам'ятають назви, а по-друге, виявлять колірні відповідності.
4
Зберіть плоскі магніти. Приклейте на них картинки з журналів, букви або виліплені з солоного тексту фігурки. Їх, до речі, можна зробити разом з дитиною за допомогою формочок. Влаштуйте невеличку виставу на металевій дошці або холодильнику. Також ви можете розміщувати в різні частини площині їстівні або неїстівні предмети, меблі або тварин, геометричні фігури.
Про користь розвиваючих ігор сказано чимало. Купити такі ігри зараз не складає проблеми, але, на жаль, ціни на них часом неприємно дивують. Крім того, покупець не завжди може бути впевнений, що іграшки дійсно зроблені з безпечних матеріалів. Але якщо ви хочете порадувати своїх малюків, деякі настільні розвиваючі ігри ви можете зробити і самі.

Вкладиші для самих маленьких

Дітлахам раннього віку велику користь приносять всілякі вкладиші. Така настільна гра виглядає досить просто. Це дошка, в якій вирізані отвори - силуети тварин і рослин, геометричні фігури і т.д. До дошки додаються власне вкладиші, які треба помістити в отвори. Дитина вчиться порівнювати форму і розмір предметів. Знайдіть відповідні картинки, переведіть їх на фанеру і випиляєте лобзиком. Обробіть поверхні і спили наждачним папером. Гра готова. При бажанні можна деталі пофарбувати - дошку одним кольором, вкладиші - іншим. Великі вкладиші можна давати навіть дітям другого року життя.
Краще всього використовувати саму звичайну масляну фарбу, яка за своїми технічними властивостями підходить для фарбування дитячих меблів.

Мозаїка - простір для фантазії

Надовго займе вашого малюка і геометрична мозаїка. Складати візерунки він може на столі або спеціальної дощечці. Зробити таку розвиваючу гру можна з фанери або різнобарвною плитки ПХВ. Чим більше буде деталей, тим краще. Наріжте квадратиків, кружечків, трикутників всіх сортів і видів. Корисно, якщо вони будуть різнокольоровими, тоді малюк зможе дізнатися назви не тільки форм, але і квітів. Якщо дитина ще занадто малий, щоб складати візерунки за задумом, намалюйте для нього картинки. Це може бути машина, що складається з прямокутника, квадрата і двох кіл, будиночок, фігурки людей і звіряток. До речі, ніхто не забороняє завантажувати такі картинки, перетворювати їх на чорно-білі, а потім залишати одні контури. Така гра хороша і для літа. Її можна взяти з собою в пісочницю чи на пляж.

Підбери очі і вуха

Настільну розвиваючу гру можна зробити навіть з паперу. Виріжте з кольорового картону мордочки різних тварин. Вони повинні бути без вух, очей і носів. Дрібні деталі намалюйте на папері і виріжте. Запропонуйте дітям підібрати очі або носи зверушкам.

Як називаються сузір'я?

Старшому дошкільнику може сподобатися гра у вигляді карти зоряного неба. Зробити її можна, наприклад, з чорної або темно-синьої оксамитового паперу, що наклеєний на картон. З фольги на паперовій основі наробіть зірочок. Роздрукуйте або намалюйте карту зоряного неба. Ця дитяча гра здатна зайняти і дорослого.
Дитина може викладати як окремі сузір'я, так і всю карту цілком.

Географія - наука для справжніх мандрівників

Дітлахи старшого дошкільного та молодшого шкільного віку із задоволенням вивчають географію. Допомогти можуть настільні ігри. Розвиваюча гра може бути, наприклад, у вигляді карти півкуль, зробленої з синього паперу. На цю карту накладаються силуети материків. Якщо хлопці вже добре засвоїли розташування континентів, можна ускладнити завдання. Дошкільнята можуть становити, наприклад, материки з окремих країн. Щоб зробити таку гру, не обов'язково вміти малювати. Можна взяти карту, виготовлену друкарським способом, і вирізати з неї все, що потрібно.