Як виростити фінік. подивитися сходи фініка в картинках.

Фінікова пальма - це тропічна рослина, плодами якої є фініки. Виростити фінік ви можете самі, дотримуючись деякі рекомендації. Проростають фінікові пальми в домашніх умовах з фінікових насіння («кісточок»), посаджених в горщик із землею.
Інструкція
1
Садити кісточки краще не в землю, але в сирої торф чи тирсу, змішані зі звичайним піском. Ви можете їх розкласти на пухкої вологій землі, прикривши сфагнумом (великим білим болотним мохом). Зволожите мох і прикрийте зверху горщик склом. Горщики з фініковими насінням повинні стояти в досить теплому місці з температурою 25-30 градусів. Розточки з'являться лише через 2-3 місяці (може, навіть пізніше).
2
Щойно вийняті з фініків насіння проростає приблизно через місяць. Щоб прискорити проростання, облийте насіння фініків гарячої (80 градусів) водою і залиште їх остигати на добу. Насіння також можна підпиляти і подряпати. Надпіліваніе, обливання гарячою водою і наколювання порушать щільну оболонку насіння, а також допоможуть повітрю і воді проникнути всередину насіння, що необхідно для проростання.
3
Коли паростки виростуть до висоти 10 см, їх потрібно пересадити в маленький горщик із перегноєм, змішаним все з тим же піском. У маленькому горщику корінці швидко розростаються а земля не закисає. Так коріння не загнивають.
4
Підстава стебла, яке підводиться над грунтом, слід обгортати вологим мохом, а при пересадці в землю не поглиблювати. Грунт для пальм потрібно скласти з торф'яної або листової і дернової землі, змішаної з піском в рівних частках.
5
На батьківщині у пальми з'являються перисті листки на третій рік, в кімнатах - на п'ятий або навіть на сьомий. Обмивайте листя тільки теплою водою, користуючись м'якою щіточкою. Влітку пальми активно ростуть, тому землю слід поливати рясно. Поверніть горщик до сонця так, щоб стрілка аркуша прямувала в кімнату. Пальма при цьому зростатиме рівно, раскидисто, але не в одну сторону.
6
Горщикові екземпляри фінікових пальм слід пересаджувати (перевалювати) щороку, а діжкові культури - раз в 4-5 років. Крім плодів фінікова пальма буде вам давати чисто естетичне задоволення від її споглядання, будучи відмінним прикрасою будь-якої кімнати.
Батьківщиною пальми є тропіки та субтропіки, де представники пальмових досягають величезних розмірів. У домашніх умовах вирощують карликові різновиди пальм, які досить повільно ростуть: «Форстера», «Бельмора», «бонет», «Робеліні», «Вашингтонія», «Брахея» та інші. Всього для домашніх умов підходить 250 видів декоративних пальм. Виростити рослину можна з насіння.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - грунтова суміш;
  • - горщики.
Інструкція
1
Для посадки пальми насінням, здобувайте посадковий матеріал в квітковому магазині. Поцікавтеся сертифікатом якості, в якому вказана дата збору насіння. Висаджуйте насіння, які зберігалися не більше 3-х років. Чим молодший зібрані насіння, тим швидше вони проростуть і більше вірогідності, що з них вдасться виростити пальму .
2
Підготуйте горщики з грунтовою сумішшю. Суміш краще придбати в магазині для садівників і городників, призначену для квітів. Вона має легку структуру і насичений склад, що додатково гарантує успіх у вирощуванні пальми з насіння.
3
Якщо насіння має дуже тверду оболонку, то акуратно надпілов їх. Замочіть посадковий матеріал в слабкому розчині мінеральних добрив на 3-4 дні. Обробіть насіння перед посівом слабким розчином марганцівки.
4
В один горщик ви можете висівати кілька насіння. Проведіть посів на глибину 3 см на відстані 4 см один від одного. Поставте горщики в тепле місце. Постійно стежте, щоб грунт не пересихала. Накривати посіви плівкою, як це робиться при вигонки розсади інших рослин не можна, так як пальми сходять досить довго, приблизно протягом 30-60 днів, тому якщо посіви прикрити, то грунт покриється шаром цвілі.
5
Після сходів і появи першого аркуша, коли рослина досягне висоти 10 см, зробіть пікіровку. У кожен горщик посадите по одній пальмі. Пересадка пальм нічим не відрізняється від звичайної посадки будь-яких рослин. Акуратно викопайте, ущільните в іншому горщику, щоб не визирали корінці, полийте, поставте в тепле світле місце.
6
Кожні 2 тижні виробляєте підгодівлю комплексними мінеральними добривами і систематично поливайте молоді рослини. Полив виробляєте теплою, відстояною водою дуже помірно, при рясних поливах пальми починають хворіти і можуть загинути.