Як повернути завдаток за квартиру.

Завдаток - грошова сума, внесена в рахунок майбутнього платежу за договором купівлі-продажу квартири. Він служить доказом укладення угоди для забезпечення виконання сторонами зобов'язань.
Інструкція
1
Аванс такий «каральної» функції не несе. Зважаючи на це сторона порушила договір купівлі-продажу позбудеться суми авансу. Виходить, що поняття ці схожі, але тягнуть за собою різні правові наслідки.
2
Завдаток застосовується у випадках, коли продавець квартири хоче убезпечити себе. Наприклад, якщо інша сторона, тобто покупець відмовиться від угоди. Таким чином, гроші віддані в якості завдатку за певних обставин можна повернути.
3
По-перше, він повинен бути повернений, якщо договір купівлі-продажу припиниться внаслідок неможливості виконання або за угодою сторін. Це відноситься до ситуацій, коли сума, сплачена як завдаток, повертається, якщо угода припинена за обставинами, за яких не відповідальна жодна з сторін.
4
По-друге, при недотриманні сторонами юридичних вимог до оформлення угоди про завдаток. Тут необхідно пам'ятати про правильне складання документа, використовуючи потрібні юридичні терміни (наприклад, знати про відмінність термінів аванс і завдаток). Тобто не слід підміняти одне одним, при оформленні договору, терміни «задаток», «аванс», «застава».
5
Під час укладення договору або при оформленні розписки про передачу грошей боку найчастіше вказують, що грошові кошти передаються в якості застави, а не в якості завдатку. Це неправильно, так як предметом застави не можуть бути гроші. Тому передана сума не може бути визначена ні як заставу, т.к. це суперечить сутності застави, ні як завдаток, оскільки немає прямої вказівки на те, що ця сума - завдаток.
Зверніть увагу
Нерідко боку, маючи на увазі завдаток, вказують у договорі купівлі-продажу квартири передані грошові кошти - попередньою оплатою або авансом. В результаті цієї помилки застосовуватися правила про завдаток не будуть.
Корисна порада
Якщо договір не виконала сторона, що дала задаток, то він залишиться в іншої сторони. Якщо ж в невиконанні договору винна сторона, яка отримала завдаток, то вона буде зобов'язана виплатити іншій стороні його подвійну суму.
Ви внесли передоплату за квартиру , але продавець роздумав виходити на угоду або взагалі зник у невідомому напрямку. Що ж зробити в такому випадку і куди звертатися для того, щоб повернути гроші?
Інструкція
1
Ознайомтеся з документами на квартиру . Ви повинні упевнитися в тому, що продавець є її власником. Якщо він перебуває у шлюбі, попросіть його показати завірена згода чоловіка (дружини) на укладання угоди купівлі-продажу. Якщо у квартири кілька власників, всі вони будуть зобов'язані підписувати і попередній договір, і договір про завдаток. Особа, що діє за дорученням лише на збір документів, не є продавцем і не може, таким чином, брати у вас ніяких грошей без довіреності і на отримання авансу. Краще, якщо це буде не знайомий або родич власника квартири, а агент з нерухомості.
2
Так як договір про завдаток, укладений за умовами попереднього договору, не має юридичної сили, попросіть після внесення передоплати у продавця розписку, щоб у разі його відмови ви змогли повернути ці гроші собі. В розписці обов'язково має бути вказаний термін повернення грошей. Розпливчасте формулювання: «Розписка вважається погашеною на момент передачі основної суми за квартиру » і т п. Може бути відхилена судом як недійсна.
3
Якщо в попередньому договорі вказано, що продавець зобов'язаний повернути аванс у двократному розмірі, то таке можливо тільки за умови, що ви укладаєте угоду через агентство нерухомості, яке і буде регулювати ці взаємозаліки.
4
Якщо продавець відмовляється повернути вам гроші, зверніться з позовною заявою і розпискою в суд. На вашу позовом буде обов'язково прийнято позитивне рішення, якщо продавець не доведе, що видав її внаслідок обману або погрози з вашого боку. Тому вам необхідно буде представити суд докази того, що гроші були передані і отримані за обопільною згодою. Буде цілком достатньо і попереднього договору купівлі-продажу з підписом продавця.
5
Якщо ви не взяли розписку, то ви також можете звернутися до суду з позовом про незаконне збагачення продавця і заручитися на цей раз більш серйозними доказами (виписками з рахунків у банку, показаннями свідків).
6
Пошуками зниклого продавця в разі вашого звернення в суд займеться ФССП.