Як налаштувати напівавтомат. Як налаштовувати зварювальний напівавтомат.

Зварювальний напівавтомат користується великою популярністю, так як при роботі такого апарату щільність зварювального струму на порядок більше, ніж при автоматичному зварюванні. Для оптимальної роботи даного апарату потрібно правильно його налаштувати.
Інструкція
1
Виходячи з товщини деталей, підберіть силу зварювального струму і відповідну їй швидкість подачі спеціальної зварювального дроту. Для цього скористайтеся таблицею, яка є в інструкції по застосуванню даного апарату.
2
Для того щоб налаштувати необхідну швидкість подачі зварювального дроту, в механізмі, який забезпечує її подачу, підберіть і встановіть потрібні змінні шестерні. При цьому залежно від виду зварювального апарату скористайтеся таблицею або спеціальною коробкою швидкостей.
3
Потім за допомогою регулювальних пристроїв налаштуйте джерело живлення (машину постійного струму або зварювальний трансформатор) на необхідну величину струму, а також напруга. Їх можна перевірити на досвідчених наплавлення, і якщо це необхідно, відкоригуйте режим зварювання до оптимального. Якщо режим налаштований правильно, у вас буде стійке горіння дуги, нормальне формування валика і необхідну кількість розплавленого флюсу.
4
Зварювальний дріт надходить по спеціальному шлангу в мундштук або з нього, це залежить від положення перемикача, який знаходиться на апаратному скриньці. Поставте перемикач в положення «Вперед», дріт буде надходити в сторону тримача до місця зварювання. Поставте положення «Назад», дріт буде подаватися в сторону котушки. Налаштуйте необхідний режим.
5
Для початку роботи воронку наповніть флюсом, перемикач поверніть в положення «Вперед». Тримач встановіть так, щоб наконечник мундштука розташовувався безпосередньо над місцем зварювання. Відкрийте заслінку флюсового воронки і натисніть кнопку «Пуск». Одночасно з цим зробіть легкий рух держателем за місцем зварювання. При цьому русі збуджується дуга і почнеться сам процес зварювання.
Корисна порада
Після довгої перерви в роботі з кінця дроту збивайте застиглий шлак.