Як не купити автомобіль в угоні.

У тому випадку, якщо ви придбаєте викрадений автомобіль, ви будете вважатися скупником краденого і можете втратити й грошей, і своєї нової машини. У зв'язку з цим варто виявляти особливу обережність при купівлі транспортного засобу на вторинному ринку.
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - документи на машину;
  • - документи продавця.
Інструкція
1
Якщо обраний автомобіль повністю вас влаштовує за технічними характеристиками, за ціною та іншим важливим для вас параметрам, не поспішайте оформляти купівлю-продаж даного транспортного засобу. Переконайтеся, що ідентифікаційні номери на кузові і двигуні автомобіля відповідають зазначеним цифрам в документах на транспортний засіб. Незважаючи на те, що відрізнити підробку від справжнього номера може тільки професіонал, потертості і нерівності в місцях нанесення цих цифр повинні вас насторожити. Також всі знаки повинні бути написані одним кольором і мати однакову висоту. Якщо ви помітите відмінності в написанні деяких цифр, варто відмовитися від придбання саме цієї машини.
2
Також уважно вивчіть паспорт транспортного засобу. Будь-які зміни, потертості, виправлення в даних на автомобіль повинні бути завірені уповноваженою особою. Перевірку повинні пройти і документи самого продавця. Вивчіть паспорт, переконайтеся, що не проводилося ніяких дій відносно фотографії, перепишіть всі дані цього документа. Попросіть у власника автомобіля номера його домашнього та робочого телефонів. Якщо людині нічого приховувати, він надасть вам всю інформацію.
3
Зверніть увагу на ключі від машини. Їх має бути три: два від дверей і замка запалювання, один від багажника. А логотип на пластиковій частині ключа повинен відповідати марці машини. Природно, це не є вирішальним моментом, але може бути підтвердженням або спростуванням ваших підозр.
4
У тому випадку, коли ви виявили щось підозріле або, навпаки, машина вселяє абсолютна довіра, але ви не відчуваєте впевненості, зверніться до експертно-криміналістичне управління ГУВС. Тут вам видадуть за невелику оплату професійний висновок на предмет автентичності не тільки номерів на автомобілі, а й самих документів. Після це ви можете або сміливо купувати даний транспортний засіб або ж шукати інше, залежно від результату огляду експертом.