Як перевести в готівку чек в Україні.

Чек - це різновид цінного паперу, що представляє собою письмове зобов'язання про виплату певної грошової суми його пред'явнику. Українське законодавство дозволяє видачу двох видів чеків - іменних і перекладних.
Інструкція
1
Іменні чеки містять в собі ідентифікаційні дані власника чека. Перекладні ж чеки можуть передаватися тільки за індосаментом. По суті, обидва різновиди чеків містять в собі письмову вимогу чекодавця виплатити грошові кошти продиктованої в цьому цінному папері чекодержателю, адресований банку, відповідальному за збереження грошових коштів.
2
Чеки можна також класифікувати на касові і розрахункові. Вимога про оплату за першого виду може бути задоволено лише готівкової сумою грошей. Розрахункові чеки - аналог виплати «безналом». При їх задоволенні потрібна сума грошей перекладається з одного розрахункового рахунку на інший - як у межах одного банку, так і між різними установами.
3
На Україну можна перевести в готівку чек, тільки якщо він був виписаний у відповідності з наступними вимогами: - розмір грошових коштів повинен бути зазначений не тільки цифрами, але й прописом (власноручно чекодавцем); - точні дати видачі коштів і підписи чека (це може бути як один день, так і дати з тимчасовою різницею до декількох років); - ПІБ чекодержателя або назва організації, якій призначається даний платіж; - у нижній частині чека повинна стоять підпис особи, що його і друк, якщо така є.
4
Перевести в готівку чек на Україні можна тільки двома способами: за допомогою банківського переказу або перерахування на кредитну/дебетову карту (наприклад, Visa, Maestro і т.д.). Якщо в чеку немає вказівки на те, що переказ грошей повинен обов'язково здійснюватися через державний банк, то отримати гроші можна в банку, послугами якого користується чекодержатель або чекодавець. Комісія за подібні послуги може складати від 1,2% до 5%. Для отримання грошей доведеться пред'явити не тільки чек, але і документ, що засвідчує вашу особу.