Як перевести сторінку в Mozilla. Як включити перекладач в Мозіль.

Браузер Google Chrome, коли ви потрапляєте на сайт іноземною мовою, сам пропонує перевести сторінку. В оригінальній збірці Mozilla Firefox такого механізму немає. Але не варто тільки через це міняти браузер. До ваших послуг, по-перше, великий список сервісів для онлайн-перекладу веб-сторінок, а по друге, не менш обширний список доповнень для Firefox, які «навчать» браузер працювати з цими сервісами автоматично.
Вам знадобиться
  • URL-адресу веб-сторінки або спеціальне доповнення для Mozilla Firefox.
Інструкція
1
Скористайтеся будь-яким онлайн-перекладачем. Кілька таких корисних адрес ви знайдете нижче. Щоб за допомогою онлайн-сервісу перевести веб-сторінку цілком, вставте її URL-адресу в поле для введення вихідного тексту або в спеціальне поле для URL. Виберіть напрямок перекладу, натисніть на кнопку «Перевести» і почекайте готового результату декілька секунд.
2
Перевірте, можливо, у вашій збірці Mozilla Firefox вже встановлено «Яндекс.Бар» - це доповнення вельми активно поширюється в рунеті. Якщо встановлено, активуйте панель «Яндекс.Бар» і знайдіть на ній серед усього іншого інструмент для перекладу веб-сторінок (щоб зрозуміти призначення кнопок, наводите на них курсор миші і тримайте, поки не з'явиться підказка). Поруч з цією кнопкою праворуч є маленький трикутник. Натисніть на нього - з'явиться меню для вибору напрямку перекладу. Коли ви опинитеся на веб-сторінці, текст якої вам знадобиться перевести, просто натисніть на цю кнопку на панелі, і у вікні браузера побачите результат, виконаний онлайн-перекладачем «Яндекс».
3
Зверніть увагу і на інші перекладачі для Mozilla Firefox. Але майте на увазі, що існуючі розширення один від одного мало відрізняються. Відмінності ці проявляються в ступені автоматизації процесу (простіше кажучи, скільки і яких кнопок потрібно натиснути, щоб отримати готовий переклад) та/або в розмаїтті мовної підтримки - не у всіх доповненнях реалізована можливість вибирати напрямки перекладу, застосовувати спеціальні словники і т.п. і використовуються різні сервіси онлайн-перекладу.
4
Ознайомтеся, наприклад, з доповненням «S3.Google Перекладач». Цей аддон дозволяє налаштовувати повністю автоматичний переклад окремих сайтів за вашим вибором. Активуйте цю функцію, і при переході на будь-яку сторінку обраного веб-ресурсу ви відразу ж отримаєте російськомовний варіант його текстового змісту. При відключеною автоматиці для перекладу сторінки потрібно буде натиснути кнопку на панелі «S3.Google Перекладача» або комбінацію клавіш Alt + S, або відповідний пункт контекстного меню. Але майте на увазі, що аддон станом на травень 2012 г. (версія 1.12) перекладав тільки на російську і використовував тільки онлайн-перекладач Google. Якщо вам необхідна більш широка мовна підтримка, спробуйте встановити FoxLingo. Він без автоматики - переклад веб-сторінок здійснюється через меню на панелі FoxLingo або через контекстне меню, зате в цьому меню можна вибрати практично будь-який існуючий онлайн-перекладач і всілякі (навіть екзотичні) мовні напрямки.
Корисна порада
Обов'язково регулярно відвідуйте сайт з розширеннями для Mozilla Firefox і переглядайте актуальний список доповнень, які ви можете встановити. Firefox постійно оновлюється, і звичні корисні розширення нерідко виявляються непрацездатними в нових версіях браузера. Втім, на заміну їм регулярно приходять інші - не гірше, а то й набагато краще. В результаті рекомендувати конкретні аддони дуже складно - інформація може виявитися застарілою вже на момент публікації статті. Отже більше покладайтеся на власний вибір - пробуйте все, що є й оцінюйте самі. А ще краще - вчіть мови.
Серед утиліт для перегляду сторінок останнім часом з'явилася велика кількість програм, які дозволяють перекладати сайти безпосередньо в інтернеті. В число даних утиліт входить і Google Chrome, який має в списку своїх функцій і можливості для перекладу цілих ресурсів. Для їх включення достатньо скористатися відповідним пунктом меню, зробивши попередні настройки мови та відображення тексту.
Інструкція
1
Браузер Google Chrome має вбудовану функцію перекладача, яка працює аналогічно до сервісу Google Translate в інтернеті. Щоб активувати перекладач сторінок, вам буде потрібно спочатку включити відповідні опції в налаштуваннях браузера. Для цього клікніть по кнопці виклику меню у правому верхньому куті екрану додатка. У списку параметрів виберіть розділ «Налаштування».
2
Прокрутіть відкрилася сторінку до самого низу, після чого натисніть на посилання «Показати додаткові настройки». Спустіться в розділ «Мови» і поставте прапорець навпроти пункту «Пропонувати переклад сторінок». Для налаштування обраного параметра натисніть кнопку «Налаштувати мови та способів введення».
3
У списку виберіть найбільш зручні для вас опції. Ви можете поставити галочку «Завжди перекладати російською», щоб сторінки іноземною мовою були переведені автоматично. Ви також можете вказати мови, якими ви володієте, натиснувши на пункт «Ніколи не перекладати» і налаштувавши відповідні параметри.
4
Тепер при відвідуванні того чи іншого інтернет-ресурсу програма буде питати, чи потрібно вам здійснити переклад іноземних слів в документі. Із запропонованих опцій ви можете вибрати відповідні параметри або відмовитися від проведення операцій над текстом сторінки. Якщо панель Chrome неактивна, ви також можете перевести потрібну вам сторінку. Для цього вам буде досить натиснути правою клавішею миші на вільній області сторінки і вибрати опцію «Перевести на русский».
5
Для інших браузерів також існують додатки для активації перекладача. Так, ви можете поставити електронний словник ABBYY Lingvo або Multilex, а потім включити в настройках програми відображення показу значень іноземних слів на тій чи іншій сторінці.
6
Інтуїтивно зрозумілим розширенням для браузера може стати і ЛеоПереводчік, створений авторами популярної програми для навчання мов в режимі онлайн. Для його активації і установки перейдіть на сайт Lingua Leo і виберіть ваш браузер, а потім скачайте і встановіть розширення, скориставшись підказками на екрані.