Як співати високо.

Уміння брати високі ноти високо цінується як в професійному, так і в аматорському вокалі. Деякі голосу мають широкий діапазон від природи. Але якщо вам не пощастило з умінням співати високим голосом, ви можете розвинути свої здібності, займаючись з педагогом або тренуючись самостійно.
Інструкція
1
Навчіться правильно дихати. Для високого голосу необхідна міцна опора. Встаньте прямо і заспівайте «хо-хо-хо» або «ха-ха-ха», відчуваючи, як повітря поштовхами піднімається з нижньої частини живота. Приберіть поверхневе дихання грудьми - задіюйте діафрагму.
2
Перед початком занять виспівували. Починайте з нот середнього регістра і поступово рухайтеся вгору. Чи не напружуйте голос. Якщо відчуваєте хворобливі спазми, припиніть співати і відпочиньте.
3
Під час занять тримайте під рукою стакан з чистою негазованою водою кімнатної температури і при необхідності відпиває кілька ковтків. Не пийте гарячі напої та спиртне - це шкідливо для зв'язок. Не сприяє високим нотам і щільна трапеза. Кращий час для тренувань і виступів - через три-чотири години після їжі.
4
Спробуйте злегка позіхнути на високій ноті - це допоможе зафіксувати небо в потрібному положенні. Запам'ятайте його і повторюйте, коли буде потрібно вийти у верхню частину діапазону. Зберігайте обсяг в роті і тримайте язик опущеним вниз.
5
Тренуйтеся на співі комфортних голосних. Для одних такий «співочої» буквою буде «а», для інших «і». Взявши ноту, тягніть призвук гласною як можна довше. Виберіть слово, що закінчується на потрібну літеру. Ваше завдання - зв'язати всі звуки в музичну композицію, домагаючись плавного і тривалого звучання.
6
Вивівши правильну ноту, повторіть її кілька разів. Запам'ятайте, як вона співається, і доведіть прийом до автоматизму. Чим частіше ви повторите вдалу музичну фразу, тим красивіше і легше вона буде звучати.
7
Визуализируйте звук. Уявіть, як він народжується в нижній частині живота, потужно і вільно піднімається по стравоходу і горла, виривається назовні і летить все вище і вище. Не піднімайте голову і не напружуйте шию - так ви тільки погіршить звучання. М'язи верхньої частини тіла не повинні бути затиснуті.
8
Не "видавлюйте» високі ноти через силу - вони будуть звучати тьмяно і плоско, до того ж можуть постраждати зв'язки. Спробуйте протилежний прийом - почніть співати якомога нижче, поступово піднімаючись вгору. У наступне заняття просуньтеся ще вище. Регулярні тренування допоможуть суттєво розширити діапазон, а опрацювання нижніх нот зробить голос більш багатим.