Як дізнатися погоду в червні.

Прогноз погоди, або наукове припущення про те, які природні зміни очікуються в найближчому майбутньому, дозволяє підготуватися заздалегідь до можливих природних катаклізмів, розрахувати час сільськогосподарських робіт або просто скласти плани на відпустку. Дізнаватися погоду синоптики рекомендують максимум за десять днів: так, дивитися прогноз на червень найкраще в кінці травня.
Інструкція
1
Зверніться до засобів масової інформації. Як правило, прогноз погоди на тиждень публікується в будь-якій суспільно-політичній або розважальної газеті. Також дані Гідрометцентру - Гідрометеорологічного науково-дослідного центру Російської Федерації - передають федеральні канали щовечора після блоку новин.
2
Зайдіть на спеціалізовані сайти в інтернеті: найвідомішими «постачальниками» відомостей про погоду вважаються офіційний сайт Гідрометцентру та Гісметео. Свої розділи метеослужби мають і всі найбільші пошукові системи Рунета: Яндекс, Mail.ru, Rambler і так далі. Майте на увазі, що найбільш точним вважається прогноз на найближчі три доби, тому дивитися, яка погода буде в червні, краще в перших числах цього місяця або в останніх числах травня. Довгограючий прогноз може виявитися невірним через раптової зміни циклону або атмосферного фронту.
3
Вивчіть народні прикмети. Згідно з ними, в червні будуть йти постійні дощі з грозами, якщо в грудні минулого року йшов великий мокрий сніг і були хуртовини. Теплий грудень як правило обертається спекотним, спекотним першим літнім місяцем. Березневу погоду селяни теж вважали передвісницею червневої: якщо березень був сухий, без опадів і інею, то можна чекати червневу посуху. Навпаки, ранковий іній у березні напевно обернеться дощами в червні, рівно через 90 днів.
4
Спостерігайте за природними явищами. Якщо вранці в червні на вулиці душно і пахне травою або жимолостю, а вода у водоймах незвично прозора, до вечора напевно пройде дощ. Рясна роса вранці віщує спеку, як і ранковий туман на воді. Сіре небо вранці - до гарної погоди вдень, червоне західне сонце - до подальшої посухи. Хорошу, рівну погоду, згідно з прикметами, віщують денні купчасті хмари, зникаючі до вечора.
5
Спробуйте дізнатися про погоду в червні з поведінки птахів, комах і риб. Навіть квіти можуть служити провісниками: якщо у водяних лілій, фіалок і лютиков пелюстки квіток розкриті, погода очікується хороша. Риба, яка грає на західному сонці, тобто плещущаяся і вистрибують з води, також віщує ясну погоду на наступний день. При незабаром дощі ластівки починають літати низько над землею, а павуки і бабки немов зникають.