Як купувати надувний човен для риболовлі.

Якщо ви мрієте про нічне риболовлі чи прогулянках по озеру, значить, пора доглянути собі надувний човен. Гумові човни на сьогоднішній день користуються великою популярністю у туристів, і неспроста - адже вони легкі й компактні, безпечні в експлуатації, швидко збираються і легко транспортуються. Крім того, ними можна користуватися на мілководді, т.к. вони мають незначну осадку в воді. На сьогоднішній день ринок надувних човнів різноманітний. Можна вибрати саме ту, яка найкраще підійде для риболовлі.
Інструкція
1
Найбільш важливим при експлуатації гумових човнів є матеріал, їх якого виготовлені повітряні балони. Існує 2 основних види матеріалів, використовуваних для цього: хіпалона або поліхлорвініл (ПХВ). Хіпалона - це штучний матеріал, за своїми властивостями і зовнішнім виглядом нагадує гуму. Він володіє відмінними гідроізоляційними властивостями, а також стійкістю до несприятливих і агресивних дій навколишнього середовища.
2
Зсередини човен з хіпалона вистилається повітронепроникним матеріалом - неопреном, а між цими шарами для більшої міцності знаходиться шар тканини. Самий міцний матеріал, застосовуваний при виготовленні човнів - це хіпалона в з'єднанні з неопреном і поліестером/нейлоном.
3
Синтетичні тканини, що покриваються ПХВ, найчастіше проводяться з нейлону або поліестеру, завдяки чому цей матеріал має стійкість до стирання і міцністю. Крім того, матеріали з ПХВ відрізняє порівняльна легкість. Недоліком виробів з ПВХ є трудомісткість їх ремонту.
4
Міцність і надійність човна в чому залежить від методу виготовлення швів. В даний час для цього використовується вулканізація, зварювання ультразвуком і склеювання. Варто відзначити, що дублювання швів накладками зовні і зсередини забезпечує човні водонепроникність і високу міцність.
5
Найбільш поширений спосіб з'єднання хіпалона - це склеювання. Для цього застосовується клей, який є найбільш близьким хіпалона за складом. Завдяки використанню цього клею виходить повітронепроникне і міцне з'єднання. Нерідко шви виявляються міцнішими надувного човна - матеріал човни з часом стирається, а шви залишаються такими, як і були. Водночас процес склеювання досить трудомісткий, тому такі надувні човни коштують дорожче.
6
Матеріал ПВХ погано піддається склеюванню, тому шви на човнах з ПВХ зазвичай вулканізуються або зварюються. Це досить надійні методи, однак вони важко здійснюються поза заводських умов. Деякі виробники для більшої міцності наносять шовную стрічку на шви. Нанесена зовні, вона також виконує декоративну функцію.
7
Надувні човни для риболовлі випускаються самих різних видів: легкі шлюпки, човни з різними типами днища, спортивні човни, судна з паливними баками. Кожен з цих видів має своє призначення, тому не варто купувати човен тільки через те, що вона сподобалася за зовнішнім виглядом.
8
При виборі надувного човна для риболовлі відштовхуйтесь від того, наскільки часто і де ви збираєтеся її використовувати. Наприклад, оптимальним варіантом для 1-2 пасажирів буде шлюпка невеликого розміру. Шлюпка може бути оснащена мотором або веслами. Такий човен підійде любителям риболовлі, т.к. вона відрізняється компактними розмірами і невисокою вартістю. Недолік шлюпок тільки один: вони не призначені для плавання на значні відстані.
9
Спортивні надувні човни мають міцний транец і підлогу, надувні або дерев'яні кили. Пол цього човна виготовляється з алюмінію, фанери або склопластику. Спортивні човни можуть бути оснащені веслами, вітрилом, але найчастіше - мотором. Надувні човни цього типу дозволяють долати великі відстані, тому вони підходять для любителів тривалого відпочинку на воді і для професійних рибалок.
10
Човни з накладним днищем (RIB-човни) поєднують в собі впевненість і жорсткість катерів, а також непотоплюваність і безпека надувних судів. RIB-човни мають гнучкі труби і жорсткий кіль, який може бути виготовлений з алюмінію або пластику. Дизайн таких човнів може бути різним. Деякі моделі човнів з накладним днищем мають двигун і стійку керування.
11
Палуби надувних човнів з гнучким підлогою можуть бути 2 видів - незнімна і знімна. Кіль у них гнучкий, а транец твердий. Ці човни володіють дуже легким вагою, тому вони прекрасно підійдуть для риболовлі. Крім того, човни з гнучким підлогою легкі в збірці, зберіганні і транспортуванні.