Як зробити двері-купе для шафи. Як зробити розсувні двері шафи купе.

Основне призначення шафи-купе - економія простору в квартирі. Якщо в будинку є місце для вбудованої шафи, то можна зробити його самостійно. До готового вбудованому шафі можна сконструювати двері-купе. Вийде функціональна меблі, що вдало впишеться в будь-який інтер'єр і не буде захаращувати простір. Можна зібрати придбаний шафа-купе своїми руками з готових деталей.
Вам знадобиться
  • Двері (2 шт.) З ламінованої ДСП або плити ДСП, рулетка, вінти- саморізи, кутник, направляючі - для верху і для низу, колеса-ролики, ножівка
Інструкція
1
Перед тим як робити двері, зберіть всі внутрішньо пристрій шафи. Повністю змонтуйте перегородки. Тільки так можна правильно зробити і встановити цю деталь.
2
Візьміть будівельну рулетку і заміряйте ширину отвору. Робити це необхідно у верхній половині шафи. Тут буде встановлена верхня керуюча. Ця частина дверей має вигляд Ш-подібної балки. Від отриманого результату вимірювання відніміть 2 мм. Відрізуйте верхню напрямну, виходячи з отриманих даних. Дотримуйтесь кут зрізу - 90 градусів. Перед тим як зробити зріз, візьміть кутник і накресліть лінію по периметру. Робіть зріз по ній. Працювати ножівкою краще з тильного боку. Це слід робити для того, щоб інструмент, зсковзуючи, що не дряпав профіль.
3
Зробіть розмітку для саморізів величиною 30-50 см. Під час роботи з направляючою стежте, щоб профіль був звернений лицьовою частиною до працюючого, а не вниз. Для зручності направляючу можна встановити на опори. Так буде максимально захищена її лицьова частина. З обох боків напрямної необхідно просвердлити отвори для саморізів. Вони повинні йти паралельно. Дірки слід робити обов'язково з двох сторін - для більш плавного ходу верхніх коліс.
4
Коли верхня напрямна готова - встановіть її в шафу і зафіксуйте. Слідкуйте, щоб з кожного боку залишався зазор шириною 1 мм. Закріпіть направляючу паралельно стелі шафи. Вона повинна розташовуватися на рівній відстані від ніші і стін шафи.
5
Коли верхня напрямна встановлена, можна переходити до роботи з нижньої. Виміряйте довжину підстави шафи. Довжина нижньої напрямної повинна бути менше на 1 мм. Відріжте її під прямим кутом. Коли відрізали - вставте її в шафу, але не прикручуєте до основи.
6
Візьміть плити ДСП. Зніміть необхідні мірки для майбутніх дверей (довжину і ширину). Зробіть двоє дверей з плит ДСП або використовуйте готові. Встановіть їх на місце, де їм належить бути в шафі. Робити це краще удвох. Спочатку вставте двері в задню напрямну. Для цього заведіть праві двері у верхню направляючу з колесами-роликами, а потім підніміть вгору нижні ролики вручну. У такому положенні помістіть її всередину шафи і вставте в нижню напрямну колеса.
7
Відрегулюйте двері по бічних стінок шафи. Скористайтеся для цього регулювальними гвинтами, які розташовані в нижніх колесах.
8
Ліву двері шафи купе встановіть зліва. За аналогією з правої дверима вставте колеса в напрямні. Після установки перевірте паралельність деталей стінці шафи. При необхідності - відрегулюйте напрямні.
9
Коли всі маніпуляції з дверима закінчені і все перевірено - прикрутите саморізами нижню напрямну в підлозі шафи. Монтаж повинен бути проведений якісно, інакше не буде плавного ходу дверей.
Зверніть увагу
Не слід часто, без серйозних підстав користуватися регулювальними гвинтами. Можна вивести з ладу механізм.
Корисна порада
Придбайте запасні колеса-ролики, щоб у разі виходу з ладу вони були під рукою.
Шафа купе - відмінна ідея економії простору в квартирі. Досвідчені дизайнери в салонах меблів з радістю допоможуть підібрати відповідний інтер'єру шкаф- купе . Однак, якщо до квартирі є підходяща ніша, то шафу можна виготовити самостійно. У цьому випадку стінки ніші будуть служити стінками шафи, залишається тільки навісити двері для отримання готової конструкції.
Вам знадобиться
  • двері шафи-купе (або двоє дверей) з ламінованої ДСП потрібного кольору, ролики, напрямна, саморізи і планки, короткі саморізи, гумовий молоток
Інструкція
1
Приступаємо до роботи: Прикріпіть до дверей нижні алюмінієві профілі. Для цього використовуйте гумовий молоток. На відстані 5 см від низу поставте позначку на профіль;
2
За допомогою йдуть в комплекті гвинтів з внутрішнім шестигранником прикріпіть нижній профіль;
3
Закріпіть верхній профіль і вставте ролики, встановлюючи їх на вертикальному профілі;
4
Закріпіть ролики за допомогою гвинтів з внутрішнім шестигранником;
5
Далі прикріпіть нижні ходові ролики. Вони кріпляться шурупами і повинні повністю заходити в профіль. Затягуючи шуруп, можна відрегулювати глибину входження роликів в профіль, тобто таким чином можна змінювати положення дверцят;
6
Прикріпіть до дверей спеціальні накладки від пилу. На дверцята, які стикаються із стінками шафи, накладки кріпляться на кромки збоку. На ті дверцята, що не примикають до стінок шафи, ущільнювач кріпиться з тильної сторони бічних профілів;
7
Прикрутите до стелі ніші направляючий профіль. Далі приступайте до монтажу дверей.В нижній, поки ще не закріплений направляючий профіль, вставляємо ролики. Регулюємо положення двері ;
8
Завершальний етап - закріплюємо нижній профіль.