Як правильно їсти їжу в ресторані.

В основі правил поведінки в ресторані за столом лежить доцільність і зручність, дотримання певних етичних норм. Правила етикету передбачають правильне використання столових приладів. Так як же правильно їсти страви в ресторані, щоб не виглядати «білою вороною»?
Інструкція
1
Перед тим як приступити до трапези, візьміть серветку, яка призначена для індивідуального використання, розгорніть і постеліть собі на коліна. Так ви обережете плаття або брюки від випадкових крапель, крихт або бризок. Після їжі даної серветкою можна витерти пальці, для губ правильніше користуватися власним носовою хусткою.
2
Зазвичай їду з тарілки беруть за допомогою виделки, ложки, щипців або лопатки. Але існує також ряд продуктів, які слід брати виключно руками (печиво, хліб, фрукти, тістечка, цитрусові та цукор). Неправильно відкушувати від шматка хліба, правильно буде відламувати пальцями невеликі шматочки. У деяких ресторанах хліб нарізають невеликими шматочками. При подачі червоної або чорної ікри покладіть спеціальною лопаткою собі на тарілку, а після намажте на невеликі скибочки хліба. Таким же чином їдять масло і паштет, використовуючи спеціальний ніж для намазування.
3
Маслини їдять спеціальної кавовій ложкою або особливої виделкою. Кісточки підхоплюйте ложечкою і кладіть на тарілку. Замовлені устриці подають розкритими. Візьміть раковину в ліву руку і виделкою відокремте молюска, збризніть соком лимона і висмокчіть. Теплі закуски (наприклад, фаршировані яйця) їдять без ножа, наколюють закусочної виделкою і відправляють в рот.
4
Разом з лангустами, раками, крабами і креветками подаються спеціальні столові прилади - гострий ніж з отвором (з його допомогою виламують клешні) і двозубу вилку. Відкрийте крабовий панцир ножем і витягніть м'ясо виделкою. Також на стіл подається чашка з підкисленою водою для ополіскування рук, вона ставиться зліва від основної тарілки.
5
Великі, гарячі і багатошарові бутерброди їдять виделкою і ножем. Якщо є звичним вам способом (тобто, тримаючи в руках), то забрудните руки і можете упустити верхній шар на одяг або скатертину. Запіканки, пудинги та інші закуски з овочів їжте виделкою без використання ножа. Спагетті накрутите на вилку і швидко покладіть в рот.
6
Напевно ви звикли їсти страви з птиці руками, але це абсолютно неприпустимо в ресторані. Подану порцію розділіть в суглобах за допомогою ножа і виделки, з окремими шматочками буде впоратися набагато простіше. Ображати м'ясо від зовнішньої сторони до кістки. У деяких ресторанах подають курчати-гриль, загорнутого у фольгу. У цьому випадку передбачається, що клієнт буде їсти м'ясо руками. Неодмінно подається чашка з водою, де можна буде обполоснути руки після трапези.
7
До рибних блюд йде спеціальна вилка і ніж, що має форму невеликої вузької лопатки. Тримаючи вилку в лівій руці, а ніж у правій, відокремте шкіру, а потім і м'ясо від кісток. Ліпші кісточки НЕ випльовує на тарілку, відкладіть їх виделкою в тарілку, що стоїть збоку від основної.
8
Замовлений суп їжте, черпаючи ложку від себе, інакше можете випадково забризкати костюм. Зачерпуйте стільки рідини, скільки зможете донести до рота, не проливши. Підносите ложку до рота широким лівим краєм. Не покладається охолоджувати суп шляхом помішування, краще почекайте, поки він самостійно охолоне. Їжте безшумно, не дуйте в ложку. Фрикадельки і галушки в супі розділіть на частини за допомогою ложки.