Як запам'ятати прапори всіх країн.

Запам'ятовування прапорів різних держав може перетворитися з похмурого і нудного процесу в цікаву гру, яка дозволяє розвинути пам'ять, якщо підійти до цього процесу творчо.
Вам знадобиться
  • картон, кольоровий принтер, ручка, доступ в інтернет
Інструкція
1
Роздрукуйте на кольоровому принтері прапори всіх країн. Виріжте їх і приклейте на картонні прямокутники однакової величини. На звороті підпишіть назви країн, яким належить відповідний прапор. Перевіряйте себе, повертаючи картку однією стороною до себе і намагаючись згадати назву країни або, навпаки, зображення її прапора. Після того як ви гарненько запам'ятайте деякі малюнки, відкладіть відповідні картки окремо, щоб зосередитися на найбільш складних.
2
Виділіть групи схожих малюнків. Зверніть увагу, що багато європейських країн мають прості триколори, на прапорах колишніх англійських колоній є зображення британського прапора, а на африканських нерідкі етнічні мотиви. Прапори мусульманських країн часто мають зображення місяця.
3
Створіть власні асоціативні зв'язки. Наприклад, Чорногорія межує з Албанією, на червоних прапорах обох країн є орли, але у першого - золотий, а у другого чорний. Якщо ви згадаєте, що територія Албанії довгий час була під владою Османської імперії, то зробите висновок, що населення там смуглее, ніж у православній Чорногорії. Це допоможе запам'ятати вам колір орла.
4
Розшифруйте символіку і значення кожного кольору. Наприклад, французький прапор, що складається з трьох смуг, включає в себе геральдичні кольори Парижа - синій і червоний, а також білий колір королівської влади. На прапорах латиноамериканських країн часто використовується блакитний колір, а на африканських - чорний. Це дозволить вам по виду малюнка визначити географічне положення країни і згадати її назву.
5
Використовуйте для тренування безкоштовні флеш-ігри, які можна знайти в інтернеті. Їх принцип дуже простий - потрібно знайти відповідність між назвою країни і зображенням прапора. Ви можете грати на швидкість, змагатися з іншими учасниками. У кожному разі це дуже захоплюючий процес, що дозволяє тренувати зорову пам'ять. Врахуйте, проте, що в деяких іграх участі не виправлені зображення прапорів країн на нові і іноді зустрічаються держави, яких вже немає.